T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KIRKLARELİ / LÜLEBURGAZ - Kepirtepe Anadolu Lisesi

Haberler

Kas

2019-2020 ÖĞRETM YILI KASIM DÖNEMİ ARA TATİL SEMİNER ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA OKULUMUZ İDARECİ VE ÖĞRETMENLERİ SPORTİF ETKİNLİKLER YAPTILAR

Kas

KEPİRTEPE ANADOLU LİSESİ İDARE VE ÖĞRETMENLERİ OLARAK 2019-2020 ÖĞRETİM YILI KASIM DÖNEMİ ARA TATİL SEMİNER PROGRAMINDA OKULUMUZUN BAHÇESİNE AKASYA FİDANLARI DİKTİK

Kas

Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen "Öğretmenim" konulu şiir yarışmasında öğrencimiz Melih AKER "Ülkemin Aziz Serveti" başlıklı şiiri ile ilçe birincisi ve aynı konuyla düzenlenen kompozisyon yarışmasında öğrencimiz Nursena ÇAKIR "Öğretmenliğin Sırrı" başlıklı kompozisyonuyla ilçe ikincisi olarak yine yüzümüzü güldürdüler.  Öğrencilerimiz ödüllerini düzenlenen ilçe programında aldılar.

Öğrencilerimizi gönülden tebrik eder; kendilerini yarışmaya hazırlayan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Pınar YAVUZ'a teşekkür ederiz.

 

Kas

Öğretmenler Gününe özel olarak öğrencilerimizin hazırladığı ve Öğretmen Lisesi geleneklerimize uygun bir programla kutlama yapıldı. Öğle arasında öğretmenlerimiz, Okul Aile Birliği temsilcilerimiz ve Kepirtepeliler Eğitim Vakfı yöneticilerimiz ile emekli öğretmenlirimizin katılımı ile öğle yemeği yenildi. Ardından öğretmenler odasında pasta kesilerek öğretmenlere hediyeleri takdim edildi. Ardından öğrencilerimizin hazırladığı program izlendi. Öğrencilerimizin öğretmenleri için yazdığı şarkı herkesi duygulandırdı. Öğrencilerimiz hazırladığı progframla bir kez daha 'öğretmenler günü en güzel Kepirtepe'de kutlanır' geleneğini devam ettirdiler.

Kas

Kepirtepe Anadolu Lisesi öğrencileri uzun süredir yaptıkları müzikal çalışmaları Müzik Öğretmeni Burcu Şimşek Dağ danışmanlığında "Sonbahar Konseri" kapsamında sergilediler. Konser büyük beğeni topladı.

Konserde birçok klasik esere yer verildi. İldeniz Konak "Tuna Dalgaları" ve  "Yugoslav Ezgi", Arda Uğurlu ve Fehime Özgü Bilgen "La Vie en Rose" , Fehime Özgü Bilgen Bach "Keman Konçertosu", Gülsün Hırçın "Türk Marşı" ve " Für Elise" eserlerini seslendirdi.  Ardından  Kepirtepe Anadolu Lisesi Korosu "Uzun İnce Bir Yoldayım", "Gesi Bağları" ve "Gönül" şarkılarını seslendirdiler. Son olarak dinleyicilerle birlikte coşkulu bir şekilde Kepirtepe Marşı söylenerek konser son buldu.

Kas

Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle öğretmenlerimizin katkısıyla lokma (pişi) dağıttık. Bugün kahvaltı menüsü böyle oldu.

Kas

Kepirtepe Anadolu Lisesi olarak, TRT Müzik kanalında konuk olduk. Öğrencilerinin seslendirdiği müzikler, yaklaşık 1 ay sonra TRT Müzik kanalında yayınlanacak. Tam tarihini ve tekrarını sizlerle tekrar paylaşacağız. Okulumuz ve öğrencilerimiz açısından önemli bir tecrübe olduğunu düşünüyoruz.

Kas

VEFATININ 81. YIL DÖNÜMÜNDE CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü SAYGI VE MİNNETLE ANDIK.

O,bir çocuktur kimi zaman,yüzümüzde güller açar sallanırken salıncakta,

Kimi zaman kaşları çatık,düşman kovalamaktadır dağda, bayırda ....

Bir bakarsın kara tahta başında öğretmen, yeni alfabeyi öğreten,

Bir bakarsın öğretmeni can kulağıyla dinleyen bir öğrenci sıralarda ....

Kimi zaman da bir zeybek...

O, Mustafa Kemal ... O, milletin Atası...

O, ATATÜRK ...

Kas

KEPİRTEPE ANADOLU LİSESİ OLARAK ATAMIZI SAYGI VE ÖZLEMLE ANDIK.

Kas

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN ŞİİR YARIŞMASINDA ÖĞRENCİMİZ MELİH AKER "KASIMLARIN GÖZYAŞI" ADLI ESERİ İLE İLÇE 2. OLURKEN ÖĞRENCİMİZ NUR SENA ÇAKIR KOMPOZİSYON YARIŞMASINDA " MUSTAFA KEMAL RUHU" ADLI ESERİ İLE 2. OLMUŞTUR. ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARILARININ DEVAMINI DİLER, ÖĞRENCİLERİMİZE REHBERLİK EDEN EDEBİYAT ÖĞRETMENİMİZ PINAR YAVUZ'A TEŞEKKÜR EDERİZ.

Kas

8 Kasım Lüleburgaz'ın kuruluışu etkinlikleri kapsamında yapılan Kurtuluş ve Cumhuriyet Kupası spor etkinlikleri kapsamında yapılan müsabaklalara Kepirtepe öğrencileri önemli dereceler elde ettiler.  Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Kas

Kas

7. Genç Kepirtepeliler Kahvaltısı 3 Kasım 2019 Pazar günü İstanbul'da yapıldı. İstanbul'da Yüksek Öğrenimlerine devam eden gençleri buluşturmayı amaçlayan bu etkinliğe çok sayıda genç mzunumuz katıldı. Etkinliği organiza eden Kepirtepeliler Eğitim Vakfı'nın değerli yöneticilerine teşekkür ederiz.

Kas

3 Kasım 2019 Pazar günü 95 öğretmöen ve öğrencilik gezi ekibimiz 38. Tüyap Kitap Fuarı gezisini gerçekleştirdi.

Kas

25 ÖĞRENCİ 8 OKULUN KATILDIĞI KIRKLARELİ İLİ 4000 METRE FERDİ ATLETİZM YARIŞMASINDA ÖĞRENCİMİZ ALİ KARADENİZ KIRKLARELİ SPOR LİSESİ DE DAHİL TÜM RAKİPLERİNİ GERİDE BIRAKARAK İL BİRİNCİSİ, ÖĞRENCİMİZ HÜSEYİN CEM DADÜK İL 6. SI VE MERT KAYNAK İL 10. SU OLMUŞTUR. ÖĞRENCİLERİMİZİ VE KENDİLERİNİ  YETİŞTİREN BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİMİZ AHMET KAMİL HAYTA'YI TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ