T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KIRKLARELİ / LÜLEBURGAZ - Kepirtepe Anadolu Lisesi

Haberler

Eyl

            Kepirtepe, bugün 82. kez yeni eğitim öğretim yılına başladı. Kepirtepeliler Eğitim Vakfı değerli yöneticileri ve kıymetli mezunlarımız, bu özel günde bizleri yalnız bırakmadılar.


            Açılış programının ilk konuşmacısı 2019 mezunumuz Beyza Atlı idi. Bu yıl Yıldız Teknik Üniversitesi ilköğretim matematik öğretmenliği bölümüne yerleşen öğrencimiz, Kepirtepe' de geçen 4 yılını duygusal bir konuşma ile ifade etmeye çalıştı. Kepirtepe nin öğrencilerine akademik yönden olduğu gibi sosyal ve kültürel yönden de doyuma ulaştıracak geliştirdiğini bunun en büyük örneklerinden bir tanesinin de kendisi olduğunu ifade etti özetle.


            1996-2017 yılları arasında 21 yıl hizmet vermiş Değerli hocamız Halil Aktan (Paşa), Kepirtepe'de öğrenci olmak kadar öğretmen olmanın ve önemine değindi. Öğrencilerimize hayata dönük öğütler veren hocamız, Kepir'deki anılarından da bahsetti.


            Açılış konuşmasında Okul müdürümüz Halil İbrahim TOKLU, Kepirtepe' nin bir mensubu olmaktan gurur duyduğunu ifade ederken, düşünen, araştıran ve sorgulayan beyinler yetiştirmenin önemine değindi.


            Kepirtepeliler Eğitim Vakfı Başkanı Sedat Tonguz da törende bir konuşma yaptı.
            Geleneksel ilk dersi ise 1969 mezunlarımızdan Selçuk İşcan verdi. Müzik öğretmeni Selçuk İşcan, öğrencilerimize önemli mesajlar verirken Kepirtepe' deki hatıralarından da bahsetti.

            Tüm Kepirtepeli öğrencilere ve değerli öğretmenlerimize yeni dönemde başarılar diliyoruz.

Eyl

BİLEK GÜREŞİ TÜRKİYE ŞAMPİYONU MÜDÜR YARDIMCIMIZ CEM AKTAN,TÜRKİYE ŞAMPİYONU ÖĞRENCİMİZ EZGİ CEYDA GÜZEYVE BÜŞRA ERTAŞ, 26 EKİM /4 KASIM TARİHLERİ ARASINDA DÜNYA BİLEK GÜREŞİ ŞAMPİYONASINDA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEKLER. EKİBİMİZİ DÜNYA ŞAMPİYONASI ÖNCESİ SAYIN VALİMİZ OSMAN BİLGİN MAKAMINDA KABUL ETTİLER.SAYIN VALİMİZE KABULLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDER, EKİBİMİZE ŞAMPİYONADA BAŞARILAR DİLERİZ.

Haz

2019/2020 Öğretim Yılı itibariyle, merkezi sınavla öğrenci alacak Özel Program ve Proje Uygulayan Anadolu Liseleri statüsü kazanan okulumuzun tanıtımı amaçlanmıştır.

Haz

İngilizce Öğretmenimiz Emine Meltem Akbaş, Tarih Öğretmenimiz Dursun Bikik ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Haşim Gündüz'ün emeklilikleri anısına düzenlenen yemekte duygusal anlar yaşandı. Kepirtepe ailesi olarak emekli olan öğretmenleriize yaşamlarında sağlık ve mutluluklar dileriz.

Haz

2018/2019 Öğretim yılı yılsonu karne ve ödül töreni yapıldı. Çeşitli yarışmalarda derece alan öğrencilerimize ödülleri takdim edildi. Ardından karne töreni ile 2018/2019 Öğretim yılı sona erdi.

May

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞININ 180. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA YAPILAN KOMPOZİSYON YAZMA YARIŞMASINDA ÖĞRENCİMİZ ÖZLEM DİNÇ 2. OLMUŞTUR. ÖĞRENCİMİZİ VE KENDİSİNİ BU YARIŞMAYA HAZIRLAYAN TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİMİZ SAFFET URAL'I TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

Öğrencimiz Özlem DİNÇ, 14 Haziran 2019 Cuma günü Kırklareli Merkezde yapılan ve Sayın Valimiz Osman BİLGİN'in de katıldıkları törende ödülünü aldı. Kendisine eşlik eden Türk Dili ve Edebiyatı Öğetmenimiz Fatma YAZGAN'a da teşekkür ederiz.

Haz

2018/2019 ÖĞRETİM YILI MEZUNİYET TÖRENİ 12 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 14:00'TE YAPILDI

May

Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Türkçenin Doğru Kullanılması ve Türk Dilinin Zenginliklerinin Ortaya Çıkarılması etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Etik" konulu panelde panelist olarak görev alan 11. sınıf öğrencimiz Selenay KAYMAZ ve Kitap Okuma Yarışması ilçemiz birincisi 10. sınıf öğrencimiz Fatma İBİK, ödüllerini Esas 39 Burda AVM'de düzenlenen törende ödüllerini aldılar. Selenay KAYMAZ, ödülünü Şube Müdürümüz Sayın Nevzat ULUS'tan; Fatma İBİK ise ödülünü Kırklareli Milletvekili Sayın Selahattin MİNSOLMAZ'dan aldılar. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devaını dileriz. Emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.  

May

KURTULUŞA İLK ADIMIN 100. YILINDA…

               "Bir Asırdan Bin Asra 19 Mayıs" konusuyla Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ilçe çapında düzenlenen yarışmalarda, kurtuluşa ilk adımın yüzüncü yılında, Kepirtepe gençliği sonsuza dek Ata´sının izinde olduğunu bir kez daha haykırmış ve bu özel günde, bu anlamlı yarışmalarda aldığı derecelerle okulumuza ve Kepirtepe gençliğine yakışanı yapmıştır.

                 11-D sınıfı öğrencimiz Nur Sena ÇAKIR "Yemin Günü!" başlıklı kompozisyonuyla kompozisyon dalında ilçe birincisi, 12-A sınıfı öğrencimiz Umut YALÇIN "Asrın Bedeli" adlı şiiriyle şiir dalında ilçe ikincisi olarak okulumuzu gururlandırmışlardır. Öğrencilerimize ve kendilerini yarışmaya hazırlayan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Pınar YAVUZ´a teşekkür ediyor;öğrencilerimizive öğretmenimizi kutluyor; başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

                 *Öğrencilerimiz, 19 Mayıs 2019 tarihinde ilçemizde düzenlenen 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programında  ödüllerini almışlardır.

May

19 Mayıs 1919 Kurtuluş savaşımızın başlangıcının 100. Yılı Kapsamında başlatılan Bir Asırdan Bin Asra 19 Mayıs Temalı etkinlikler kapsamında okulumuzda yapılan etkinlikler arasında yer alan 19 Mayıs Koridoru resim Sergisi öğrencilerimizin ziyaretine sunulmuştur.

May

Trafik Haftası nedeniyle düzenlenen ilçe çapındaki yarışmalarda Kompozisyon dalında "Bir Yol Biliyorum" adlı eseriyle ikinci olan 11.Sınıf öğrencimiz Selenay KAYMAZ, ödül töreninde ödülünü aldı. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Edebiyat Öğretmenimiz Mustafa GÜLŞEN´e emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

May

8 Mayıs Mayıs Çarşamba günü Kariyer Günleri etkinliğimizin 4. oturumu gerçekleştirildi. Öğrencilerimizin sınav motivasyonunu arttirmak ve meslek seçimlerine katkı sunmak amacıyla yapılan Kariyer Günleri etkinliklerinde bu hafta Diyetisyenlerimizi misafirler ettik. 2010 Mezunumuz Melike ÖZEFSUN ile 2014 mezunumuz Serap YANIK, öğrencilerimizle Z Kütüphanemizde söyleşi gerçekleştirdiler. Katılımlarından dolayı kendilerine teşekkür ederiz. 

May

4 Mayıs 2019, Cumartesi: Edirne, Havsa, Babaeski, Lüleburgaz

09.30: Başlangıçtan Sona Kepirtepe Koşusu, Edirne, Karaağaç

13.00: Havsa            15.30: Babaeski              18.00: Lüleburgaz

18.30: Lüleburgaz Kongre Meydanı’nda karşılama

5 Mayıs 2019, Pazar: Kepirtepe Anadolu Lisesi

10.00: Varışlar, Karşılama, Kayıt

10.30: Sergi Açılışları

11.00: “Başlangıçtan Sona Kepirtepe Koşusu” karşılaması

11.30: Tören, Konuşmalar, Takdir, Plaketler

  • 50. yıl (1969) mezunları adına konuşma
  • Aile Fotoğrafı

12.30: Öğle Yemeği

14.00: 25. yıl (1994) Mezunları adına Konuşmalar

14.15: Müzik Dinletisi

15.00: Çınardan Fidana Mentorluk Projesi Toplantısı

15.00: Spor faaliyeti

16.00: Kapanış

Gün boyu:

  • 50. yıl (1969), 40. yıl (1979), 25. yıl (1994), 15. yıl (2004) mezun plaketlerinin stantları
  • Resim – fotoğraf – heykel sergileri ve kitap imza stantları
  • KEV bağış ve aidat stantı
  • Kepirtepe armalı ürün stantı
  • Kepirtepeliler Veritabanı bilgi güncelleme stantı
  • Çınardan Fidana Mentorluk Projesi kayıt stantı

May

Nis

KEPİRTEPEDEN BİR TÜRKİYE  ŞAMPİYONU DAHA GELDİ

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası Karabük´te 13-14 Nisan 2019´da yapıldı. B Takımı olarak ; Eren Özturan 55 Kg, Tuğsan Tenekeci 65 Kg , Kerem Çokkaçan 75 Kg , Ahmet Metehan Erken +75 Kg , Ezgi Ceyda Güzey 65 Kg da sporcularımızla katıldık. Müsabakalar sonucunda 10.sınıf öğrencimiz Ezgi Ceyda Güzey 65 Kg da Sol ve Sağ kolda Türkiye 1.si olarak bizi gururlandırmıştır. Kepirtepe’de bu sene içinde üçüncü şampiyonluğu elde ettik. Diğer sporcularımız da finale çok yaklaşmışken, yarı finalde elendiler. Takımın çalıştırıcısı Cem AKTAN; Sporcularımız bilek güreşine yeni başlamasına rağmen çok iyi mücadele ettiler. İnşallah seneye onları da kürsüde göreceğiz. 20-21 Nisan 2019 tarihinde Eskişehir’de yapılacak olan Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasına A takımından 12. Sınıf öğrencimiz Ahmet Kaya yarışacak. Ahmet Kaya 1-2 Mayıs 2018 Tarihinde Yine Eskişehir’de yapılan Türkiye Bilek Güreşi şampiyonasında Sağ kolda 1. Olmuştu. Bu sene de Ahmet KAYA’dan şampiyonluk bekliyoruz.  Sporcularımızı yaptıkları zorlu mücadeleden dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim dedi.