T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KIRKLARELİ / LÜLEBURGAZ - Kepirtepe Anadolu Lisesi

Haberler

Şbt

KAN VE İLİK BAĞIŞI KAMPANYASI

Okulumuz Öğretmeni Özlem Eralp Kaya´nın eşi Emrah Kaya ve ilik bekleyen diğer hastalar için bütün Lüleburgaz halkını ve Kepirtepe ailesini 12 Şubat 2019 Salı günü 12:00/19:00 arasında Kongre Meydanında kan vermeye davet ediyoruz.

Emrah Kaya ve diğer hastaların hayatları için bir umut kaynağı olalım. Katkılarınız şimdiden teşekkür ederiz.

Şbt

BURCU DURAN,ELÇİN KÖROĞLU, SENA BİLDİK VE MELİS AKMAN´IN OLUŞTURDUĞU OKUL BADMİNTON TAKIMIMIZ İL 2. Sİ OLDU ÖĞRENCİLERİMİZİ VE KENDİLERİNİ YETİŞTİREN BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİMİZ HAŞİM GÜNDÜZ VE AHMET KAMİL HAYTA ´YI BAŞARILARINDAN DOLAYI TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

Ock

Kırklareli'nin tek çim hokeyi takımına sahip okulumuz, bu branşta da iddialı çalışmalarını sürdürüyor.

            Kırklareli'de çim hokeyi branşında il çapında pilot okul seçilen okulumuz, antrenmanlarına LYFA tesislerinde devam ediyor.

            Kırklareli'de bir ilk olan takımımızın dünkü antrenmanı Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Lüleburgaz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cihan Erdem ve Lüleburgaz Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin'in de katılımıyla yapıldı.

            Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi'nde Beden Eğitimi Öğretmeni Ahmet Kamil Hayta'nın önderliğinde antrenman yapan ekibimiz, çim hokeyinde Lüleburgaz'ın da iddialı olduğunun mesajını verdi. Ayrıca federasyonun da desteklerinden dolayı yetkilillere teşekkür ettiğini belirtti.

            Çim hokeyi takımı oyuncularından 10. Sınıf öğrencisi Berkant Ayduğ, çim hokeyini ilk kez okulda öğretmenlerinden duyduğunu, oynarken eğlendiklerini ancak dışarıdan kolay gözükse de yüksek efor sarf ettiren bir oyun olduğunu ve herkese tavsiye ettiğini söyledi.

 

KORFBOL TAKIMI DA KURULDU

            Beden eğitimi öğretmenimiz Ahmet Kamil Hayta, Okulumuz'nin bu alanda pilot okul olarak seçilmesinin sevindirici olduğunu, öğrencilerin hevesli olduğunu belirtti. "Adı pek duyulmayan Korfbol kızların ve erkeklerin aynı takımda yer alarak oynadığı dünyadaki tek takım sporu olarak biliniyor. Tüm malzemeleri temin edilen korfbol için de ekiplerimizi kurduk. Mart ayında bu sporun da tanıtımını okulumuzda yapacağız." dedi

            Okulumuz çim hokeyi takımında şu öğrenciler yer alıyor; Başar Alp Sağlam,Berkant Ayduğ, Büke Burkay Güner, Erhan Yiğitoğlu, Furkan Taştan, Hüseyin Cem Dadük, Kaan Can Kurt, Mert Ali Toğuç, Ömer Yeni, Serdar Doğan, Evindar Koyunsever, Çağan Irmak, Oğuzhan Gökçe, Serhan Umar,Berk Gökmen Tosun, Emre Dursun, Mert Kaynak, Eren Arda, Sinin Buğra Umut, Ogün Güler, Naci Tufan, Ali Karadeniz, Koray Ağdaş, Mert Alfabatar, Kadir Can Kılınç.

Ock

2018/2019 Öğretim yılı 1. Döneminde spor, kültürel ve sanatsal alanlarda derece elde eden öğrencilerimize 18 Ocak 2019 Cuma günü yapılan törenle Sosyal Etkinlik Başarı Belgeleri ve ödülleri takdim edildi. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutlar, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Ock

2.10.2015 tarihinde okulumuza atanarak Kepirtepe ailesine katılan Coğrafya Öğretmenimiz Fatma DURMUŞ, Gümüşhane'nin Şiran ilçesine atanarak okulumuzdaki görevinden bugün ayrıldı. Görev yaptığı sürece okulumuza ve öğrencilerimize değerli katkı ve emekleri anısına ve Kepirtepe ailesine hizmetlerinden dolayı Okul Müdürümüz Halil İbrahim TOKLU tarafından kendisine teşekkür plaketi verildi. Törende duygusal anlar yaşandı. Kepirtepeliler olarak öğretmenimize yeni görev yerinde başarılar dileriz. Yolu bahtı açık olsun.

Ock

Kepirtepede yıllardır beklenilen durak hasreti bitti. Artık öğrenciler ve öğretmenler araç beklerden yağmurdan ve soğuktan korunabilecek. Lüleburgaz Belediyesi´ne ve emeği geçen çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

Ock

Okulumuz Kızılay ve Kan Bağışı Kulübü öğrencileri ile sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü öğrencilerinin öncülüğünde iki ayrı sosyal sorumluluk projesi geliştirildi.

            Lüleburgaz Kızılay Şubesi ile ortak düzenlediğimiz etkinlikte, Kızılay ve Kan Bağışı Kulübü öğrencilerimiz okulumuzdaki öğrenci, öğretmen ve veliler ile sınırlı olmak üzere, Van İli, Gürpınar ilçesine bağlı Hamur Kesen İlkokulunda birleştirilmiş sınıflarda okumakta olan 11 öğrenci için yardım kampanyası düzenlediler. Kampanyada öğrencilerin kırtasiye, kitap, kıyafet ihtiyaçlarını karşılamak amaçlandı. Her sınıfın kendi arasında yaptıkları iş bölümü sayesinde Hamur Kesen İlkokulundaki her bir öğrencinin ihtiyaçları birebir karşılandı. Kampanya Kızılay ve Kan Bağışı Kulübü danışman öğretmenimiz ve Coğrafya Öğretmeni Ayşe BEŞİKTAŞ öncülüğünde gerçekleştirildi. Hamur Kesen İlkokulu öğretmeni Fırat ÖZBEK ile irtibatı sağlayan Ayşe BEŞİKTAŞ, "Kampanya beklediğimizden çok daha fazla ilgi gördü. "Kepir Ana'nın kızanları" kendilerine yakışır bir davranışta bulundular. Geleceğimize yön verecek bu gençlerimizin bu tür organizasyonlara gösterdiği çaba, gelecekte insani değerlerimizin bugünden daha çok yaşatılacağına dair bize umut vermiştir. Lüleburgaz Kızılay Şubesi başkanı ve diğer yetkililerine ve kampanyayı yürüten ve destek veren öğrencilerime çok teşekkür ediyorum." dedi.

            Bir diğer sosyal sorumluluk projesi de okulumuz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü öğrencilerimiz tarafından düzenlendi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü danışman öğretmenimiz ve okulun Felsefe Öğretmeni Süleyman Kıraç öncülünde, kulüp öğrencilerinin okul içinde düzenledikleri bu kampanyada, 2011 yılından beri devam eden Suriye'deki iç karışıklıklar nedeniyle ülkemize sığınan ve Kilis ilinde kamplarda yaşamlarına devam eden mültecilerin bebekleri için 0-2 yaş grubu bebek bezi toplandı. Bozulma ve zayi olma ihtimali olan gıda maddeleri yerine bebeklerin temel ihtiyaçları olan ve bozulma riski bulunmayan bebek bezleri toplanmıştır. Okulumuzun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü danışman öğretmeni Süleyman KIRAÇ; "Kırklareli Valiliğinden konuya ilişkin bir yazı gelmişti. Biz bu konuda kulüp öğrencilerimizle bir planlama yaptık ve okulumuz bünyesinde bebek bezi toplama kampanyası başlattık. Suriye'deki iç karışıklıklarda en fazla zarar gören ve masumiyeti dünyanın hiçbir yerinde tartışılamayacak olan bebekler için böyle bir farkındalık oluşturmak istedik. Kampanyaya destek veren tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz." Dedi.

            Konuyla ilgili olarak Okul Müdürü Halil İbrahim TOKLU; "Lüleburgaz Kızılay Şubesi ile ortak düzenlediğiminiz iki ayrı sosyal sorumluluk projesinin amacına ulaştığını düşünüyorum. Biz okullarda sadece akademik eğitim vermekle yetinmemeliyiz, bunun yanında sosyal ve kültürel etkinliklerle öğrencilerimizi hayata hazırlamalıyız. Bu iki organizasyonla öğrencilerimizde yardımlaşma bilincinin yaygınlaştırılmasını ve ihtiyaç sahiplerine el uzatmanın önemini kavratmayı hedefledik ve hedeflerimize de ulaştığımızı düşünüyorum. Bir çocuk yüreğine dokunmanın dünyayı güzelleştireceğine olan inancımız, bu tür organizasyonlarla daha da pekişecektir. Lüleburgaz Kızılay Şubesi Başkanı İsmail ARKIN ve diğer yöneticilerine, kulüp danışman öğretmenlerimiz Ayşe BEŞİKTAŞ ve Süleyman KIRAÇ'a, kampanya süresince yoğun çalışan öğrencilerimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim." dedi.

Haz

Şbt

YGS / 2015 SONUÇLARINA GÖRE KIRKLARELİ İL DÜZEYİNDE ANDOLU LİSESİ OKUL TÜRLERİ ARASINDA OKULUMUZ KEPİRTEPE ANADOLU LİSESİ 1. SIRADA YER ALMAKTADIR.

            Kamudan Haber sitesinde yayınlanan haber içeriğine göre Türkiye genelinde YGS / 2015 sonuçları temel alınarak okulların karneleri yayınlandı. Fen ve Sosyal Bilimler Liseleri ayrı Anadolu Liseleri ayrı kategoride sıralanırken Kırklareli il düzeyindeki Fen, Sosyal Bilimler ve Anadolu Liselerini ayrı bir tabloda biz topladık.

            Tablodan da anlaşılacağı üzere Fen ve sosyal Bilimler Liselerinden sonra Anadolu Liseleri okul türünde ilimizde 12 Anadolu Lisesi içerisinde Kepirtepe Anadolu Lisesi ilk sırada yer almaktadır. 6 YGS puan türünün 5'inde okulumuz İl düzeyinde en başarılı Anadolu Lisesi olarak hak ettiği yeri almıştır.

2014 yılında Anadolu Öğretmen Lisesinden Anadolu Lisesine dönüşen okulumuzun tarihi başarısından ödün vermediği ve eğitim söz konusu olduğunda bugün adından halen ilk sırada söz edildiğini bir kez daha görmüş oluyoruz. Üniversite yerleştirme oranları ve üniversiteye yerleşenlerin okullarının kalitesi bakımından da okulumuz 2015 yerleştirme sonuçlarında önemli başarılara imza atmıştır.

Bununla birlikte Kepirtepe'nin eğitim alanındaki iddiası da geçmişte olduğu gibi bugün da devam etmektedir. Hatta denilebilir ki Kepirtepe, bugün mazisini kıskandıracak düzeyde önemli başarılara sahiptir. Voleybol Erkek A Takımı İl birinciliği, Voleybol Erkek B Takımı İl birinciliği, Voleybol Kız B Takımı İl ikinciliği, Hentbol Erkek Takımı İl birinciliği, Basketbol Kız B Takımı İl birinciliği sporda bu yıl 1. döneminde edinilen derecelerdir.  Halk oyunları ekibimiz geleneksel düzeyde yine il birinciliği almıştır. Bilek güreşinde Türkiye üçüncülüğü, kültürel yarışmalarda il birincilikleri okulumuz açısından klasikleşmiş başarılardır. Bunun yanında 3 farklı oyunla Tiyatro gurubu çalışmaları, çeşitli konserler hedefleyen müzik gurubumuzun çalışmaları da tüm hızıyla devam etmektedir.

Kepirtepe, bu tabloda da görüleceği üzere üniversite ve akademik başarısının yanında spor ve kültürel alanlarda da parmak ısırtacak önemli başarılara sahiptir. Bu başarı, geçmişinden günümüze kadar artarak devam etmektedir.

 

                                                                                                                                                                                                                       Halil İbrahim TOKLU

 

                                                                                                                                                                                                               Kepirtepe Anadolu Lisesi Müdürü