T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KIRKLARELİ / LÜLEBURGAZ - Kepirtepe Anadolu Lisesi

'ALLAH BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN'

 

            Yüce Milletimiz Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde her türlü olumsuzluğa rağmen Kurtuluş Savaşını kazanarak bize bu güzel vatanı emanet etmiştir.

 

            Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşımızla yüce milletimizin Kurtuluş Savaşında gösterdiği bağımsızlık aşkını, hür yaşama iradesini en parlak ve en güçlü şekilde ifade ederek, milletimizin cesaret, kahramanlık ve eşsiz mücadele azmini en güzel şekilde ölümsüzleştirmiştir.

 

            Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'u ve aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

 

İstiklal Marşının kabulünün 100. yılında "Evlat Akif" adlı parça Müzik Öğretmenimiz Burcu ŞİMŞEK DAĞ tarafından seslendirmiştir. Söz, müzik ve düzenlemesi Ankara Atatürk Lisesi Müzik Öğretmeni Murat GÜMÜŞ'e ait olan parçayı Müzik Öğretmenimiz Burcu ŞİMŞEK DAĞ sesi ve yan flüt ile icra etmiş, piyanoda kendisine Sayın Levent DAĞ eşlik etmiş ve düzenlemeyi yapmıştır. Videonun düzenlemesi de yine Müzik Öğretmenimiz Burcu ŞİMŞEK DAĞ tarafından yapılmıştır.  

 

 

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 08.03.2021 - Güncelleme: 10.03.2021 10:48 - Görüntülenme: 74
  Beğen | 0  kişi beğendi