T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KIRKLARELİ / LÜLEBURGAZ - Kepirtepe Anadolu Lisesi

Haberler

Mrt

Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle 2015 yılı ve sonrasının tiyatro afişlerini sizlerle paylaşıyoruz. Covid-19 salgının bir anca bitmesi ve yeni tiyatro gösterilerinde buluşmak diliğiyle..

Mrt

KÜTÜPHANELER HAFTASI KUTLU OLSUN

Kütüphaneler Haftası nedeniyle okulumuz Z Kütüphanesinin fotoğraflarını paylaşmayı arzuladık. Covid-19 salgını nedeniyle neredeyse bir yıldır kullanma oranı çok düşen kütüphenelerin en kısa zamanda genç dimağlara yeniden ulaşması temennisiyle..

Mrt

Kepirtepeliler Eğitim Vakfı tarfından düzenli olarak çıkarılan "KEPİRTEPE" Bülteninin 20. Sayısı yayınlandı. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

Mrt

 

         Cumhuriyetimiz, Çanakkale gibi, Kurtuluş Savaşı gibi büyük mücadelelerin, büyük fedakârlıkların üzerine inşa edilmiştir.

 

         Bizlere düşen en büyük sorumluluk, kahraman ecdadımızın bizlere mirası bu vatana layıkıyla sahip çıkmak için, Çanakkale Savaşlarındaki ruhu, heyecanı, azmi, kararlılığı bugün de kalbimizde hissetmek ve öğrencilerimize hissettirmektir.

 

         Çanakkale şehitlerinin torunları olarak, istiklalimizden, istikbalimizden ve özgürlüğümüzden hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz.

 

         Çanakkale Zaferi'nin 105. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü'nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyoruz.

 

          Ruhları şâd, mekânları cennet olsun."

 

 

Mrt

Velimiz Hayrettin Yılmazoğlu, rahmetli babası anısına bir derslik donatımı yaparak okulumuza en güzel katkılardan birini sağladı. Fayrettin Yımazoğlu'nu rahmetle anarken velimniz Hayrettin Yılmazoğlu'na mimmet ve şükranlarımızı sunarız.

Bu güzel dersliğin açılışını pandemi koşullarına uygun olarak İlçe Mili Eğitim Müdürümüz Sayın Cihan ERDEM, bağışçımız Hayrettin YILMAZOĞLU, şube müdürlerimiz ve okul yöneticilerimizin katılımlarıyla gerçekleştirdik.

Mrt

 

            Yüce Milletimiz Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde her türlü olumsuzluğa rağmen Kurtuluş Savaşını kazanarak bize bu güzel vatanı emanet etmiştir.

 

            Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşımızla yüce milletimizin Kurtuluş Savaşında gösterdiği bağımsızlık aşkını, hür yaşama iradesini en parlak ve en güçlü şekilde ifade ederek, milletimizin cesaret, kahramanlık ve eşsiz mücadele azmini en güzel şekilde ölümsüzleştirmiştir.

 

            Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'u ve aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

 

İstiklal Marşının kabulünün 100. yılında "Evlat Akif" adlı parça Müzik Öğretmenimiz Burcu ŞİMŞEK DAĞ tarafından seslendirmiştir. Söz, müzik ve düzenlemesi Ankara Atatürk Lisesi Müzik Öğretmeni Murat GÜMÜŞ'e ait olan parçayı Müzik Öğretmenimiz Burcu ŞİMŞEK DAĞ sesi ve yan flüt ile icra etmiş, piyanoda kendisine Sayın Levent DAĞ eşlik etmiş ve düzenlemeyi yapmıştır. Videonun düzenlemesi de yine Müzik Öğretmenimiz Burcu ŞİMŞEK DAĞ tarafından yapılmıştır.  

 

 

Mrt

 

Hayatımızın her anında bize destek olan,  eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren başta şehit ve gazilerimizin eş ve annelerinin, dünyamızı sevgi ve şefkatle dolduran tüm fedakâr annelerimizin, kadınlarımızın ve Kepirtepeli tüm öğretmenlerimizin '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' kutlu olsun.

Mrt

YARIŞMAYA TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİN KATILIMINI BEKLİYORUZ.

YARIŞMA TAKVİMİ VE ŞARTNAMESİNA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

https://snsg.yesilay.org.tr/

Şbt

 

  • 12/A ve 12/B sınıflarımız Pazartesi Salı, 12/C ve 12/D sınıflarımız Perşembe ve Cuma günleri 8+8=16 saat yüz yüze eğitim alacaklardır. Geriye kalan 24 saat derslerini uzaktan eğitim yoluyla almaya devam edeceklerdir.
  • Yüz yüze eğitimde sınıflarımız sosyal mesafenin korunması amacıyla ikiye bölünmüştür.
  • Yüz yüze eğitim sabah 08:30'da başlayacaktır. Öğrencimiz 08.15'te okulda olacaktır.
  • Sınıflarda yoklama alınacaktır. Öğle arası olmadığı için öğrencimiz su ve yemek ihtiyacını evinden getirmelidir. (Kantin ve yemekhane kapalı olacak.)
  • Maske ve hijyen kurallarına uymayan öğrenciler yüz yüze eğitime katılamazlar ve bu öğrenciler için yaptırım uygulanır.
  • Hangi sınıf gruplarının hangi sınıfları kullanacağı buradan ilan edilmiştir.
  • Seyreltilmiş sınıf listelerini buradan takip ediniz.
  • Okul kurslarının saatleri bu sebeple değişmiştir. 14:30'da başlayıp 16:00'da bitecektir.
  • İsteyen öğrenciler özel servis kullanabilirler, özel servis kullanmayacak olan öğrenciler şehir içi dolmuşları kullanacaklardır. Dolmuş saatleri buradan ilan edilecektir.
  • 9, 10 ve 11. Sınıfların tamamı uzaktan eğitime devam edeceklerdir.

 

LÜTFEN UZAKTAN EĞİTİM VE YÜZ YÜZYÜZE EĞİTİM PROGRAMINI DİKKATLE TAKİP EDİNİZ.

 

Şbt

2015 yılından bu yana okulumuzda görev yapan Almanca öğretmenimiz Ebru ZEREN'in Muğla / Fethiye'ye tayini çıkmış ve aramızdan ayrılmıştır. Kendisine yeni görev yerinde başarılar diler, sağlıklı ve mutlu günler temenni ederiz.

Ock

1980 yılında görevine başlayıp bugün itibariyle emekli olan Kimya Öğretmenimiz Hasan FEVZİOĞLU'na minnet ve şükranlarımızla..

Öğrenci ve öğretmenlerimiz adına kendisine plaketi takdim edildi. Hasan Hocamıza emeklilik hayatında ailesi ve sevdikleriyle birlikle beraber sağlıklı ve mutlu yıllar dileriz.

Ara

Milli Eğitm Bakanlığı Standardizasyon ve Kalite Hizmet Birimi tarafından okulumuza, "Eğiitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kılavuzu"na uygunluğu tescillenerek "OKULUM TEMİZ" belgesi verildi.

Ara

 

KADRİ MUTLU'YU RAHMET VE ŞÜKRANLARIMIZLA ANIYORUZ.

 

             1995 yılında ağabeyinin adına ilçemize Fehmi Mutlu İlköğretim Okulu okulunu kazandıran Kadri MUTLU, 2015 yılı Nisan ayında da bir bağışçı olarak Kepirtepe Anadolu Lisesinin ilk dersliğinin donatımını gerçekleştirmişti.

             Bu dersliği açılışında da öğrencilerimize: "Milli eğitim camiasına, sizin gibi pırıl pırıl gençlere daha rahat bir çalışma ortamı vermenin memnuniyeti içerisindeyim. Hepinizden üstün başarılar bekliyorum." diye seslenmişti.

 

             Hayırsever işadamı Kadri Mutlu'yu kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

Kas

Gelenek, yenilenerek sürüyor! Kepirtepeliler Günü, bu kez sanal ortamda... 29 Kasım 2020 Pazar akşamı saat 20.00'de Zoom'da, YouTube kanalımızda ve sosyal medya hesaplarımızda buluşuyoruz.

Nasıl katılabilirsiniz?

30. Kepirtepeliler Günü'ne 29 Kasım Pazar akşamı saat 20.00'de Zoom üzerinden katılabilirsiniz. Yayını, katılmadan Youtube kanalımızdan da takip edebilirsiniz.

Kas