T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KIRKLARELİ / LÜLEBURGAZ - Kepirtepe Anadolu Lisesi

Haberler

Mrt

 

 

 

"2019-nCoV"  adlı yeni tip Koronavirisün etkilerinden korunmak amacı ile tüm birimlerimiz ikinci kez ilaçlanmıştır.

 

Şbt

Şbt

2019/2023 STRETEJİK PLANIMIZA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kas

Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen "Öğretmenim" konulu şiir yarışmasında öğrencimiz Melih AKER "Ülkemin Aziz Serveti" başlıklı şiiri ile ilçe birincisi ve aynı konuyla düzenlenen kompozisyon yarışmasında öğrencimiz Nursena ÇAKIR "Öğretmenliğin Sırrı" başlıklı kompozisyonuyla ilçe ikincisi olarak yine yüzümüzü güldürdüler.  Öğrencilerimiz ödüllerini düzenlenen ilçe programında aldılar.

Öğrencilerimizi gönülden tebrik eder; kendilerini yarışmaya hazırlayan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Pınar YAVUZ'a teşekkür ederiz.

 

Haz

2019/2020 Öğretim Yılı itibariyle, merkezi sınavla öğrenci alacak Özel Program ve Proje Uygulayan Anadolu Liseleri statüsü kazanan okulumuzun tanıtımı amaçlanmıştır.

May

Genç Kızlar sol ve sağ kol Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonumuz Ezgi Ceyda GÜZEY, 16/17 Mayıs 2019 tarihlerinde Yunanistan'da yapılan Avrupa şampiyonasından dereceyle döndü. Bilek Güreşi Avrupa üçüncüsü olan genç sporcumuz Ekim ayında Romanya'da yapılacak Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasında ülkemizi temsil edecektir. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Başarılarının devamını dileriz.

May

Okul Sağlığının Korunması kapsamında Mayıs ayı etkinliğinde, Ağız ve Diş Sağlığı eğitimi okulumuz 2011 mezunu Diş Hekimi Kazım ŞİŞMAN tarafından verilmiştir. Son derece yararlı bu eğitimdn dolayı dğerli mezunumuza teşekkür ederiz.

May

Ödül törenininde Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonu Ezgi Ceyda GÜZEY, kitap okuma yarışması ilçe 1.si Fatma İBİK, kitap okuma yarışmasının diğer derece alan öğrencileri, Girişimcilik ekibinde yer alan öğrenciler ödüllerini aldılar. Başarılarının devamını dileriz.

May

Ulu Önderin Samsun´a çıkışının 100. yıldönümünde okulumuzda iki seans olmak üzere Tarihçi Yazar ali ARSLAN tarafından "100. YIL" konulu konferans gerçekleştirildi. Kendilerine teşekkür ederiz. Okulumuz çok sesli korosu tarafından da bir konser gerçekleştirildi. Koro ekibine ve Burcu Şimşek Dağ´a teşekkür ederiz.

Nis

Nis

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız ülkemize kutlu olsun.

Lüleburgaz 23 Nisan Çadırımızdan görüntüler

Nis

Türk Polis Teşkilatının 174.  kuruluş yıl dönümü faaliyetleri çerçevesinde İlçe Emniyet Müdürlüğünce ilçe çapında düzenlenen liseler arası "Polis" konulu şiir yazma yarışmasında 11-D sınıfı öğrencimiz Melih AKER "Emniyet Size Emanet" şiiriyle ilçe ikincisi, 12-D sınıfı öğrencimiz Alper NAR "Korkusuz Türk Polisi" şiiriyle ilçe üçüncüsü olmuştur. Öğrencilerimiz ödüllerini 10 Nisan Polis Günü'nde düzenlenen ilçe töreninde almışlardır. 

Öğrencilerimizi ve onları yarışmaya hazırlayan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerimiz Fatma YAZGAN ve Pınar YAVUZ'u kutlar; başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

 

Haz

Şbt

YGS / 2015 SONUÇLARINA GÖRE KIRKLARELİ İL DÜZEYİNDE ANDOLU LİSESİ OKUL TÜRLERİ ARASINDA OKULUMUZ KEPİRTEPE ANADOLU LİSESİ 1. SIRADA YER ALMAKTADIR.

            Kamudan Haber sitesinde yayınlanan haber içeriğine göre Türkiye genelinde YGS / 2015 sonuçları temel alınarak okulların karneleri yayınlandı. Fen ve Sosyal Bilimler Liseleri ayrı Anadolu Liseleri ayrı kategoride sıralanırken Kırklareli il düzeyindeki Fen, Sosyal Bilimler ve Anadolu Liselerini ayrı bir tabloda biz topladık.

            Tablodan da anlaşılacağı üzere Fen ve sosyal Bilimler Liselerinden sonra Anadolu Liseleri okul türünde ilimizde 12 Anadolu Lisesi içerisinde Kepirtepe Anadolu Lisesi ilk sırada yer almaktadır. 6 YGS puan türünün 5'inde okulumuz İl düzeyinde en başarılı Anadolu Lisesi olarak hak ettiği yeri almıştır.

2014 yılında Anadolu Öğretmen Lisesinden Anadolu Lisesine dönüşen okulumuzun tarihi başarısından ödün vermediği ve eğitim söz konusu olduğunda bugün adından halen ilk sırada söz edildiğini bir kez daha görmüş oluyoruz. Üniversite yerleştirme oranları ve üniversiteye yerleşenlerin okullarının kalitesi bakımından da okulumuz 2015 yerleştirme sonuçlarında önemli başarılara imza atmıştır.

Bununla birlikte Kepirtepe'nin eğitim alanındaki iddiası da geçmişte olduğu gibi bugün da devam etmektedir. Hatta denilebilir ki Kepirtepe, bugün mazisini kıskandıracak düzeyde önemli başarılara sahiptir. Voleybol Erkek A Takımı İl birinciliği, Voleybol Erkek B Takımı İl birinciliği, Voleybol Kız B Takımı İl ikinciliği, Hentbol Erkek Takımı İl birinciliği, Basketbol Kız B Takımı İl birinciliği sporda bu yıl 1. döneminde edinilen derecelerdir.  Halk oyunları ekibimiz geleneksel düzeyde yine il birinciliği almıştır. Bilek güreşinde Türkiye üçüncülüğü, kültürel yarışmalarda il birincilikleri okulumuz açısından klasikleşmiş başarılardır. Bunun yanında 3 farklı oyunla Tiyatro gurubu çalışmaları, çeşitli konserler hedefleyen müzik gurubumuzun çalışmaları da tüm hızıyla devam etmektedir.

Kepirtepe, bu tabloda da görüleceği üzere üniversite ve akademik başarısının yanında spor ve kültürel alanlarda da parmak ısırtacak önemli başarılara sahiptir. Bu başarı, geçmişinden günümüze kadar artarak devam etmektedir.

 

                                                                                                                                                                                                                       Halil İbrahim TOKLU

 

                                                                                                                                                                                                               Kepirtepe Anadolu Lisesi Müdürü