T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KIRKLARELİ / LÜLEBURGAZ - Kepirtepe Anadolu Lisesi

Haberler

Kas

Kepirtepe Anadolu Lisesi öğrencileri uzun süredir yaptıkları müzikal çalışmaları Müzik Öğretmeni Burcu Şimşek Dağ danışmanlığında "Sonbahar Konseri" kapsamında sergilediler. Konser büyük beğeni topladı.

Konserde birçok klasik esere yer verildi. İldeniz Konak "Tuna Dalgaları" ve  "Yugoslav Ezgi", Arda Uğurlu ve Fehime Özgü Bilgen "La Vie en Rose" , Fehime Özgü Bilgen Bach "Keman Konçertosu", Gülsün Hırçın "Türk Marşı" ve " Für Elise" eserlerini seslendirdi.  Ardından  Kepirtepe Anadolu Lisesi Korosu "Uzun İnce Bir Yoldayım", "Gesi Bağları" ve "Gönül" şarkılarını seslendirdiler. Son olarak dinleyicilerle birlikte coşkulu bir şekilde Kepirtepe Marşı söylenerek konser son buldu.

Kas

Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle öğretmenlerimizin katkısıyla lokma (pişi) dağıttık. Bugün kahvaltı menüsü böyle oldu.

Kas

Kepirtepe Anadolu Lisesi olarak, TRT Müzik kanalında konuk olduk. Öğrencilerinin seslendirdiği müzikler, yaklaşık 1 ay sonra TRT Müzik kanalında yayınlanacak. Tam tarihini ve tekrarını sizlerle tekrar paylaşacağız. Okulumuz ve öğrencilerimiz açısından önemli bir tecrübe olduğunu düşünüyoruz.

Kas

VEFATININ 81. YIL DÖNÜMÜNDE CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü SAYGI VE MİNNETLE ANDIK.

O,bir çocuktur kimi zaman,yüzümüzde güller açar sallanırken salıncakta,

Kimi zaman kaşları çatık,düşman kovalamaktadır dağda, bayırda ....

Bir bakarsın kara tahta başında öğretmen, yeni alfabeyi öğreten,

Bir bakarsın öğretmeni can kulağıyla dinleyen bir öğrenci sıralarda ....

Kimi zaman da bir zeybek...

O, Mustafa Kemal ... O, milletin Atası...

O, ATATÜRK ...

Kas

KEPİRTEPE ANADOLU LİSESİ OLARAK ATAMIZI SAYGI VE ÖZLEMLE ANDIK.

Kas

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN ŞİİR YARIŞMASINDA ÖĞRENCİMİZ MELİH AKER "KASIMLARIN GÖZYAŞI" ADLI ESERİ İLE İLÇE 2. OLURKEN ÖĞRENCİMİZ NUR SENA ÇAKIR KOMPOZİSYON YARIŞMASINDA " MUSTAFA KEMAL RUHU" ADLI ESERİ İLE 2. OLMUŞTUR. ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARILARININ DEVAMINI DİLER, ÖĞRENCİLERİMİZE REHBERLİK EDEN EDEBİYAT ÖĞRETMENİMİZ PINAR YAVUZ'A TEŞEKKÜR EDERİZ.

Kas

8 Kasım Lüleburgaz'ın kuruluışu etkinlikleri kapsamında yapılan Kurtuluş ve Cumhuriyet Kupası spor etkinlikleri kapsamında yapılan müsabaklalara Kepirtepe öğrencileri önemli dereceler elde ettiler.  Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Kas

Kas

7. Genç Kepirtepeliler Kahvaltısı 3 Kasım 2019 Pazar günü İstanbul'da yapıldı. İstanbul'da Yüksek Öğrenimlerine devam eden gençleri buluşturmayı amaçlayan bu etkinliğe çok sayıda genç mzunumuz katıldı. Etkinliği organiza eden Kepirtepeliler Eğitim Vakfı'nın değerli yöneticilerine teşekkür ederiz.

Kas

3 Kasım 2019 Pazar günü 95 öğretmöen ve öğrencilik gezi ekibimiz 38. Tüyap Kitap Fuarı gezisini gerçekleştirdi.

Kas

25 ÖĞRENCİ 8 OKULUN KATILDIĞI KIRKLARELİ İLİ 4000 METRE FERDİ ATLETİZM YARIŞMASINDA ÖĞRENCİMİZ ALİ KARADENİZ KIRKLARELİ SPOR LİSESİ DE DAHİL TÜM RAKİPLERİNİ GERİDE BIRAKARAK İL BİRİNCİSİ, ÖĞRENCİMİZ HÜSEYİN CEM DADÜK İL 6. SI VE MERT KAYNAK İL 10. SU OLMUŞTUR. ÖĞRENCİLERİMİZİ VE KENDİLERİNİ  YETİŞTİREN BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİMİZ AHMET KAMİL HAYTA'YI TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ

Ekm

24 Ekim 2019 tarihinde saat 14:00'te, okulumuz 2003 mezunu, Veli Yıldız ile toplantı salonunda bütün 9. Sınıf öğrencilerimizin katılımı ile canlı bir bağlantı gerçekleştirdik. Bu canlı bağlantıda uzun yıllar Cern tecrübesi olan ve şuanda İsviçre'de özel bir şirkette parçacık hızlandırma üzerine çalışmaları bulunan değerli mezunumuz ile öğrencilerimiz buluşturulmuş oldu.

            Öğrencilerimiz Fizik çalışmaları, Cern, bilimsel araştırmalar ve Kepirtepe üzerine sorularını sorma fırsatını yakaladılar. Veli Yıldız sorularımızı bütün içtenlikle yanıtladı ve Kepirtepe tecrübeleri ile hayata dair önerilerini de öğrencilerimize aktardı.

            Değerli zamanını ayırıp bizleri geri çevirmeyen ve öğrencilerimize bu anlamda büyük katkılar sunan değerli mezunumuz Veli Yıldız'a bütün Kepirtepe ailesi olarak teşekkürlerimizi sunarız. Bu interaktif toplantının gerçekleştirilmesine öncülük eden Fizik öğretmenlerimiz İrem Demirbaş ve Özlem Tuna'ya, bağlantının sağlanmasında teknik destek veren Sevgin Serbest öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ederiz.

Ekm

Ekm

26 Ekim 2019 Cumartesi günü 13.00'da yapılan Okul Aile Birliğimiz Genel Kurul toplantısında yönetim kurulu üyelerimiz şöyle belirlenmiştir:

BAŞKAN: GÜVEN İNAL

BAŞKAN YARDIMCISI: UFUK ÖZER

MUHASİP: KUBİLAY TOKSOY

YAZMAN: SÜLEYMAN KIRAÇ

ÜYE: FERDİ USLU

Yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar dileriz.

Ekm

ACIMIZ BÜYÜK,

Okulumuz İngilizce öğretmeni Özlem Eralp Kaya'nın eşi Emrah Kaya, 20 Ekim 2019 tarihinde Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Kepirtepe ailesi olarak merhuma Allah'tan rahmet diler, yakınlarına ve öğretmenimize sabırlar dileriz.