T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KIRKLARELİ / LÜLEBURGAZ - Kepirtepe Anadolu Lisesi

Haberler

Ara

KEPİRTEPE ANADOLU LİSESİ OLARAK LÜLEBURGAZ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE OVACIK PROF.DR NECDET TEKİN ORTAOKULU İLE ORTAKLAŞA  YÜRÜTTÜĞÜMÜZ "ÇOCUĞUN GÖZÜYLE VE SÖZÜYLE DÜNYA" PROJESİ KAPSAMINDA ÇALIŞMALARIMIZ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR. MÜZİK ÖĞRETMENİMİZ BURCU ŞİMŞEK DAĞ OVACIK PROF.DR NECDET TEKİN ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ İLE MÜZİK EGZERSİZLERİ, GÖRSEL SANATLAR ÖĞRETMENİMİZ MÜFİT SELÇUK DA FOTOĞRAFÇILIK VE FOTOĞRAF ÇEKİMİ ÇALIŞMALARI YAPTILAR.  ÖĞRENCİLERİMİZ ARDA UĞURLU VE ÇAĞLA PALAZ DA ÖĞRETMENLERİNE EŞLİK ETTİLER. ÖĞRETMENLERİMİZE VE KENDİLERİNE YARDIMCI OLAN ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLERKEN BİZLERE BU PROJE KAPSAMNDA DESTEKLERİNİ  ESİRGEMEYEN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN NEDİM ÇETİN VE OVACIK PROF.DR. NECDET TEKİN ORTAOKULU MÜDÜRÜ SAYIN SEÇKİN ADAK VE ÖĞRETMENLERİNE TEŞEKKÜR EDERİZ

Ara

Kas

BİZE  ÇOK  YAKIŞTI!

                Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilçemiz çapında düzenlenen “Tut Ellerimden Öğretmenim” konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında 11/D sınıfı öğrencisi Nur Sena ÇAKIR “Sonsuzluğa Dokunanlara” adlı eseriyle ve 12/A sınıfı öğrencisi Umut YALÇIN “Işığımsın Sen” adlı şiiriyle birincilik kazanmışlar ve bu özel günde bu anlamlı birincilikleriyle seksen yıllık öğretmen okulu geçmişi olan okulumuzda büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı olmuşlardır.

                 Adı geçen öğrencilerimizi ve kendilerini yarışmaya hazırlayan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Pınar YAVUZ’u kutluyor; başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

 

Kas

Kepirtepeliler Eğitim Vakfı tarafından 2014 yılından bu yana gerçekleştirilen ve artık gelenekselleşen Genç Kepirtepeliler Kahvaltısı etkinliğinin altıncısı 25 Kasım 2018 Pazar günü Taksim’deki Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Lokali’nde çoğunluğu son 10 yılda mezun olmuş 80 Kepirtepelinin katılımıyla gerçekleştirildi.

KEV’in genç Kepirtepeliler ile bir araya gelme, onların vakıftan beklentilerini daha iyi tespit edebilme ve gençleri vakıf yönetimine dahil edebilme yönünde büyük önem verdiği bu etkinlik için daha öncekilerde olduğu gibi yine dopdolu bir program hazırlandı. 09:30 itibariyle başlayan etkinlikte önce samimi bir ortamda kahvaltılar yendi. 11:00’de KEV Başkanı Selahaddin Gül açılış konuşmasını yaptı. Kepirtepe’nin üniversite hayatı için çok güzel hazırlık süreci olduğunu belirten Gül, gençlerden beklentilerinin çok çalışmaları, Cumhuriyet değerlerine bağlı kalmaları ve Kepirtepe’nin adını daha iyi seviyelere taşımaya yardımcı olmaları olduğunu vurguladı. Bu konuda talep eden genç Kepirtepelileri imkanlar elverdiğince maddi manevi desteklemeye hazır olduklarını söyleyen Gül, gençlerle daha sık bir araya gelmek istediklerini belirterek tüm katılımcılara teşekkürlerini sundu.

Ardından kıdemli mezun konuşmasını yapmak üzere 1985 mezunlarından Hakim Ramazan Seçkin sahneye çıktı. İstanbul (Çağlayan) Adliyesi’nde hakim olarak görev yapan Seçkin, hukukçu olmaya nasıl karar verdiğini, Kepirtepe’nin bu süreçte kendisine neler kattığını ve başarılı bir kariyer için gençlerin nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlattı. Kıdemli mezun konuşmasından sonra genç mezun konuşmasını yapmak üzere 2013 mezunlarından Ece Bilge Günay sahneye çıktı. Kendisi gibi 2013 yılında mezun olmuş arkadaşlarının can kulağı ile dinlediği Günay, Kepirtepe’de okurken yaşadığı acı tatlı hatıraları, üniversite yıllarındaki ve özellikle mezun olduktan sonraki zorlu süreçleri ve avukatlığa başlayabilmek için Kepirtepelilerin kendisine nasıl destek olduğunu duygusal bir anlatımla paylaştı.

Saat 12 itibariyle etkinliğe katılan herkes kendini tanıtmaya başladı. Herkes Kepirtepe’de hangi yıllarda, hangi bölümde okuduğunu; üniversite öğrencisi olanlar okulunu ve bölümünü, çalışıyorsanlar kurumunu, görevini ve pozisyonunu belirtti. Ayrıca, Kepirtepe’nin kendilerine neler kattığı ve kendilerinin Kepirtepe’ye ve KEV’e ne katabileceği de paylaşıldı. 1 saatten fazla süren tanışma faslından sonra seminerlere geçildi.

İlk semineri 2002 mezunlarından Murat Akbıyık verdi. Kadir Has Üniversitesi’nde İngilizce okutmanı öğretim üyesi olarak görev yapan, KEV genel sekreteri olarak vakıfta da çalışmalar yürüten Akbıyık, “Yabancı Dil Öğrenme Araçları” başlıklı bir  sunum yaparak gençlerin neden yabancı dil öğrenmeleri gerektiğini vurguladı ve hangi kaynaklardan faydalanabileceklerini paylaştı. Murat Akbıyık’ın sunumunun tüm içeriğine muratakbiyik.net/kepirtepe-dil adresinden erişebilirsiniz.

İkinci semineri 2009 mezunlarından Görkem Evci verdi. Milliyet Gazetesi’nde haber editörü olarak görev yapan, KEV iletişim danışmanı olarak da vakıfta çalışmalar yürüten Evci, “Medyada Algı ve Hikayenin Gücü” başlıklı bir sunum yaparak basılı ve görsel medyadaki tüm içeriklere inanmamamız gerektiğini, anlatılanın bir hikâye olduğunu bilip kimin anlattığına bakarak anlatılanları birleştirdiğimiz takdirde gerçekleri daha iyi görebileceğimizi ve aslında en önemlisinin kendi hikâyemizi yazmamız olduğunu vurguladı. Görkem Evci’nin websitesine www.gorkemevci.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Son semineri ise 1995 mezunlarından Tuna Güven verdi. Borusan EnBW’de enerji operasyon direktörü olarak görev yapan, 10 yıla yakın süredir KEV yönetiminde çalışmalar yürüten Güven, “Başarının Püf Noktası:  Dayanma Gücü” başlıklı bir sunum yaparak hedef odaklılık, tutku, özdenetim ve pozitif bakış açısısının başarıya ulaşmadaki rolünü vurguladı, bilimsel olarak kanıtlanan Golem Etkisi’ni açıkladı ve “başaramazsın’a karşı bağışıklık geliştirmek” gerektiğini belirtti. Kendi işini kurarak yeni girişim başlatmayı düşünen Kepirtepeliler için altın değerinde tavsiyelerde bulunan Güven, önemli noktaları “%1 İlham, %99 Alınteri”, “Zor işlerde rekabet az” ve “Oyunu çalışan kazanır” şeklinde sıraladı ve başarı sürecini “önce hayal edersin, sonra rüyanda görürsün, sonra da gerçekleşir” şeklinde özetledi. Sunumunu interaktif bir şekilde sürdüren Güven, kendi girişimlerini başlatan ve malesef başarısız olan, ama yılmadan çalışmaya devam eden eşi Esin Güven’i ve 2013 mezunlarından Şaban Çaytaş’ı sahneye davet ederek onların deneyimlerini katılımcılarla paylaşmaları yönünde kısa ve etkili bir oturum gerçekleştirdi. Esin Güven’in yeni başlattığı Cheesecake Engineer girişimi kapsamında bizzat kendisine ait olan tarifle hazırlanmış cheesecake’lerin ikramı ise tüm katılımcıları memnun etti.

Her bir konuşmacıya teşekkür belgesinin takdim edildiği konuşma ve seminerlerin saat 14:00 itibariyle tamamlanmasının ardından erken ayrılmak durumunda olan yaklaşık 10 kişi dışında hemen herkesin yer aldığı bir hatıra fotoğrafı çekildi ve öğrenci olan genç Kepirtepelilerin kahvaltı ücretleri çalışan kıdemli mezunlar tarafından ödenmek süretiyle ödemeler tamamlandı. Hesaba 100 lira veya üzerinde katkı sunan Kepirtepelilere de teşekkür belgesi takdim edildi.

Etkinliğin ardından, genç Kepirtepelilerin vakfımızdan en büyük beklentisi olan mentörlük konusunda çalışma yapmak üzere gönüllü olan 8 kişi bir araya gelerek kısa bir toplantı yaptı. Bu çalışma grubu, Kepirtepelilerin ihtiyaçlarını ve KEV’in potansiyellerini değerlendirerek, farklı kurumlarda uygulanan iyi örnekleri inceleyerek bir yol haritası oluşturacak ve en kısa sürede bir proje hayata geçirecek.

Etkinliğimize katılan, katkı sunan herkese teşekkürlerimizi sunuyor, bir sonraki etkinliğimize daha fazla Kepirtepeliyi bir araya getirmeyi umuyoruz!

Etkinliğin fotoğraf albümü için tıklayınız.

Etkinliğin sunum detayları için tıklayınız.

Etkinlikle ilgili detayların paylaşıldığı etkinlik sayfası için tıklayınız.

 

 

 

Kas

KEPİRTEPE’DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMALARI

            80 yıllık Öğretmen Lisesi geleneği olan Kepirtepe’de 24 Kasım 2018 Öğretmenler günü kutlamaları, kendi geleneklerine uygun olarak 23 Kasım Cuma günü yapıldı. Öğretmenlerimizin kendilerini özel hissettikleri bir gün olmasını dilediğimiz bu anlamlı gün okulumuzda öğrencilerimizin hazırladığı bir dizi etkinlikle kutlandı.

            12.00 civarında öğretmenler odasında toplanan öğretmenlerimize Kepirtepeliler Eğitim Vakfı temsilcilerimiz de katıldı. Birlikte kutlama yapıldıktan sonra öğre yemeği için yemekhanemize giderken onları sürprizler bekliyordu. Öğrencilerimizin eşliğinde bahçede toplanıldı. Burada öğrencilerimiz her öğretmen için nostaljik birer hediye kutusu hazırlamışlardı.

            12:30 ‘da Kepirtepeliler Eğitim Vakfı temsilcileri, Okul Aile Birliği üyelerimiz, başka okullarda görev yapan Kepirtepeli öğretmenler ve okulumuzun değerli öğretmenleri ile birlikte yemek yediler. Saat 13:00’te yine öğretmenler odasında mezunlarımızın çekip gönderdikleri kutlama videolarını birlikte izlediler.

            Öğretmen Lisesi geleneklerinin yaşatılmasını çok önemsiyoruz. Bu anlamda okulumuzda düzenlenen Öğretmenler Günü kutlamaları klasiğin ötesinde bir dizi faaliyetten oluşmuştur. Öğretmenlerimizin kendilerini özel hissetmelerini arzuladık. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

            Kepirtepeli öğretmenler olarak vatanını, milletini seven, insanları seven, araştıran ve sorgulayan bireyler yetiştirmek idealindeyiz. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz.

Kas

ÖĞRENCİLERİMİZ AYŞENAZ SÖNMEZ(9/E),BETÜL MUTLU (10/C),SILA ÖZGÜR (9/D)´ÜN OLUŞTURDUĞU MASA TENİSİ KIZ TAKIMIMIZ İL 3. SÜ , KAAN GEDİK (11/B),ARDA UĞURLU (10/C), HASAN ALPEREN KURT (11/B),VE  MUSTAFA EREN KÜRTÜL (10/B)´ÜN OLUŞTURDUĞU MASA TENİSİ ERKEK TAKIMIMIZ İL 2. Sİ OLMUŞTUR ÖĞRENCİLERİMİZİ VE KENDİLERİNİ ÇALIŞTIRAN BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİMİZ AHMET KAMİL HAYTA VE HAŞİM GÜNDÜZ´Ü TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

Kas

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KROS MÜSABAKALARI KIRKLARELİ KAVAKLI KORUSUNDA YAPILDI. OKULUMUZ BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİ AHMET KAMİL HAYTA VE HAŞİM GÜNDÜZ OKULUMUZ  9. SINIF ÖĞRENCİLERİNDEN KEMAL ERTÜRK , BARAN KETE, ,10. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZDEN HÜSEYİN CEM DADÜK,  BÜKE BURKAY GÜNER,MERT KAYNAK,ALİ KARADENİZ,ERHAN YİĞİTOĞLU11. SINIF ÖĞRENCİMİZ MELİH AKER,12. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZDEN KAMİL VURAL OKULUN KATILDIĞI İL KROS MÜSABAKASINDA SPOR LİSESİNİN ARDINDAN 2. OLMUŞTUR. SPORCULARIMIZI VE BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİMİZ AHMET KAMİL HAYTA VE HAŞİM GÜNDÜZ´Ü TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

Kas

Kas

Türkiye Cumhuriyeti´nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80. yılında yurt genelinde olduğu gibi  Kepirtepe´de de anıldı.

                Her yıl olduğu gibi bu sene de Ata´yı anmaya yaraşır bir tören yapıldı. Törenin sunuculuğunu 10/C sınıfından Arda UĞURLU ve 9/E sınıfından Asude ERKORKMAZ adlı öğrencilerimiz gerçekleştirdi. Büyük bir hassasiyetle gerçekleştirilen törende okulumuzda ağırlamaktan gurur duyduğumuz Araştırmacı ve Tarihçi Yazar Ali ARSLAN güne dair duygu ve düşüncelerini, öğrenci ve öğretmenlerimizle paylaştı.Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Müdür Yardımcımız Cem AKTAN yaptı. 11/C sınıfından Selenay KAYMAZ ve 10/B sınıfından Hilal SELÇUK adlı öğrencilerimiz, yasın şiire  bürünmüş haline ses verirken 9/E sınıfından Begüm EREN ´´Eşsiz Lider´´i dünya liderlerinin gözüyle dinleyicilere aktardı. Tören, Müzik Öğretmenimiz Burcu ŞİMŞEK DAĞ gözetiminde hazırlanan koro dinletisinde Mustafa Kemal´in sevdiği şarkıların Kepirtepe semalarında yankılanmasıyla son buldu.

                Sayın Ali ARSLAN ile törenin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Kas

TARİHÇİ YAZAR ALİ ARSLAN OKULUMUZ 9. SINIF ÖĞRENCİLERİ İLE MİLLİ MÜCADELENİN 96. YILINDA LÜLEBURGAZ KONULU SEMİNERDE BULUŞTU.

 

 

Kas

Okul Aile Birliği Toplantımız 3 Kasım Cumartesi günü okulumuzda gerçekleşti. Toplantıda;

Başkan: Güven İNAL

Başkan Yardımcısı: Ufuk ÖZER

Muhasip: Süleyman KIRAÇ

Yazman: Muhammet TERCAN

Üye: Kubilay TOKSOY seçilmiştir.

 

Toplantı bittikten sonra veli-öğretmen görüşmesi gerçekleşmiştir. Yoğun ilgi ve katılımlarından dolayı tüm velilerimize teşekkür ederiz.

Kas

KURTULUŞ KUPASI MÜSABAKASINDA 3600 MT KROS KOŞUSUNDA ÖĞRENCİMİZ:

KEMAL ERTÜRK  İLÇE 3. SÜ

KAMİL VURAL İLÇE 4.SÜ

ERHAN YİĞİTOĞLU İLÇE 5. Sİ

BÜKE BURKAY GÜNER İLÇE 7. Sİ

MELİH AKER İLÇE 8.Sİ

KEPİRTEPE ANADOLU LİSESİ TAKIM OLARAK İLÇE 2. Sİ OLMUŞTUR. ÖĞRENCİLERİMİZİ VE KENDİLERİNİ ÇALIŞTIRAN BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİMİZ AHMET KAMİL HAYTA VE HAŞİM GÜNDÜZ´Ü TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

Kas

Okulumuz rehber öğretmeni Merve KULAKSIZ tarafından 9. sınıf öğrencilerine "Dumansız Bir Hayat" ve "Verimli Ders Çalışma" semineri yapıldı. 

Ekm

ÖZEL GÜNE ÖZEL BİRİNCİLİKLER

 

Ülkemizde bundan tam 95 yıl önce 29 Ekim 1923’te cumhuriyet ilan edildi. Sadece Cumhuriyet’in ilanı değil, aynı zamanda Türk milletinin yeniden doğuşunun da simgesi olan Cumhuriyet Bayramı kapsamında ilçemizde “Şiir, Kompozisyon, Resim” yarışmaları düzenlendi.

 

Bu kapsamda okulumuzda düzenlenen yarışmalarda birinci olan eserler ilçe çapındaki yarışmaya gönderildi. Bu eserlerimiz şiir ve kompozisyon dalında ilçede de birinci oldu.

 

Kompozisyon dalında “Cumhuriyet Gençleriyiz” adlı eseri ile 9/D sınıfından Özlem DİNÇ, şiir dalında “Cumhuriyet’i Yaşatmak” adlı eseri ile 9/C sınıfından Necati ZIPLI birinci olarak okulumuzu gururlandırdı.     

 

Cumhuriyeti ve Cumhuriyet’in değerlerini özümsemiş ve eserlerine en güzel şekilde aktarmış öğrencilerimiz olması bizi ayrıca mutlu etti. Öğrencilerimizi ve kendilerini çalıştıran Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Sayın Saffet URAL´ı tebrik eder başarılarının daim olmasını dileriz.

 

Ekm

Çim Hokeyinde de Varız!

 

İlçe Gençlik Spor Müdürü Cihan ERDEM, 24.10.2018 Çarşamba günü okulumuzu ziyaret etti ve kapalı spor salonunda yapılan çim hokeyi hazırlıklarını ve antrenmanı takip etti.

 

2018 – 2019 Eğitim – Öğretim yılında çim hokeyinde okulumuz Kepirtepe Anadolu Lisesi Kırklareli ilinde pilot okul oldu. İlçe Gençlik Spor Müdürü Cihan ERDEM ve Çim Hokeyi İl Temsilcisi Kadir IRGAT’ın desteği ile okulumuzda çim hokeyi branşında antrenörlüğü, Beden Eğitimi Öğretmenlerimiz Ahmet Kamil HAYTA ve Haşim GÜNDÜZ yapacaklar.

 

Beden Eğitimi öğretmenimiz Haşim GÜNDÜZ çim hokeyi ile bilgi vererek şunları söyledi. “Çim hokeyi, futboldan sonra dünyanın en popüler ikinci sporu olan hokeyin ana branşı ve ilk oynanış şeklidir. Çim hokeyinin uluslararası turnuvalarda kadınlar ve erkekler için prestijli yarışmaları bulunmaktadır. Bu turnuvalar arasında Olimpiyatlar, Dünya Hokey Kupası, ve yıllık Dünya Kupası şampiyonluk turnuvası da bulunmaktadır.

 

Bu sporda amaç, küçük sert bir topu ucu kıvrık bir sopayla sürerek karşı takımın kale­sine sokmak ve gol atmaktır. En fazla gol atan takım maçı kazanır. Oyun yirmi beşer dakikalık iki devreden oluşur.

 

Ters tutulmuş bir bastona benzeyen hokey sopası yaklaşık 1 metre boyundadır. Bir ucu kıvrıktır. Sopanın bir yanı düzeltilmiş, öbür yanı yuvarlak bırakılmıştır. Vuruşlar için yal­nızca düz yan kullanılır. Hokey topu, beyzbol ya da kriket topuyla aynı büyüklükte ve genellikle beyaz olur. Oyun, 91,4 metre boyunda, 55 metre genişliğinde çoğu zaman çimle kaplı dikdörtgen bir alanda oynanır. Her kalenin önünde yarım daire biçiminde bir “şut alanı” bulunur. Gol olabilmesi için rakip oyuncunun vuruşunu bu “şut alanı” içine girdikten sonra yapması gerekir.”

 

Beden Eğitimi öğretmenimiz Ahmet Kamil HAYTA “9. ve 10. sınıflarından seçme yaparak okullar arası müsabakalara ve kulüp müsabakalarına okulumuzu en iyi şekilde hazırlayacağız. Tüm branşlarda elde ettiğimiz başarılarda bizden desteğini esirgemeyen Okul Müdürümüz Halil İbrahim TOKLU’ya teşekkür ederiz.” dedi.