T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KIRKLARELİ / LÜLEBURGAZ - Kepirtepe Anadolu Lisesi

Haberler

May

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞININ 180. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA YAPILAN KOMPOZİSYON YAZMA YARIŞMASINDA ÖĞRENCİMİZ ÖZLEM DİNÇ 2. OLMUŞTUR. ÖĞRENCİMİZİ VE KENDİSİNİ BU YARIŞMAYA HAZIRLAYAN TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİMİZ SAFFET URAL'I TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

Öğrencimiz Özlem DİNÇ, 14 Haziran 2019 Cuma günü Kırklareli Merkezde yapılan ve Sayın Valimiz Osman BİLGİN'in de katıldıkları törende ödülünü aldı. Kendisine eşlik eden Türk Dili ve Edebiyatı Öğetmenimiz Fatma YAZGAN'a da teşekkür ederiz.

Haz

2018/2019 ÖĞRETİM YILI MEZUNİYET TÖRENİ 12 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 14:00'TE YAPILDI

May

Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Türkçenin Doğru Kullanılması ve Türk Dilinin Zenginliklerinin Ortaya Çıkarılması etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Etik" konulu panelde panelist olarak görev alan 11. sınıf öğrencimiz Selenay KAYMAZ ve Kitap Okuma Yarışması ilçemiz birincisi 10. sınıf öğrencimiz Fatma İBİK, ödüllerini Esas 39 Burda AVM'de düzenlenen törende ödüllerini aldılar. Selenay KAYMAZ, ödülünü Şube Müdürümüz Sayın Nevzat ULUS'tan; Fatma İBİK ise ödülünü Kırklareli Milletvekili Sayın Selahattin MİNSOLMAZ'dan aldılar. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devaını dileriz. Emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.  

May

KURTULUŞA İLK ADIMIN 100. YILINDA…

               "Bir Asırdan Bin Asra 19 Mayıs" konusuyla Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ilçe çapında düzenlenen yarışmalarda, kurtuluşa ilk adımın yüzüncü yılında, Kepirtepe gençliği sonsuza dek Ata´sının izinde olduğunu bir kez daha haykırmış ve bu özel günde, bu anlamlı yarışmalarda aldığı derecelerle okulumuza ve Kepirtepe gençliğine yakışanı yapmıştır.

                 11-D sınıfı öğrencimiz Nur Sena ÇAKIR "Yemin Günü!" başlıklı kompozisyonuyla kompozisyon dalında ilçe birincisi, 12-A sınıfı öğrencimiz Umut YALÇIN "Asrın Bedeli" adlı şiiriyle şiir dalında ilçe ikincisi olarak okulumuzu gururlandırmışlardır. Öğrencilerimize ve kendilerini yarışmaya hazırlayan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Pınar YAVUZ´a teşekkür ediyor;öğrencilerimizive öğretmenimizi kutluyor; başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

                 *Öğrencilerimiz, 19 Mayıs 2019 tarihinde ilçemizde düzenlenen 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programında  ödüllerini almışlardır.

May

19 Mayıs 1919 Kurtuluş savaşımızın başlangıcının 100. Yılı Kapsamında başlatılan Bir Asırdan Bin Asra 19 Mayıs Temalı etkinlikler kapsamında okulumuzda yapılan etkinlikler arasında yer alan 19 Mayıs Koridoru resim Sergisi öğrencilerimizin ziyaretine sunulmuştur.

May

Trafik Haftası nedeniyle düzenlenen ilçe çapındaki yarışmalarda Kompozisyon dalında "Bir Yol Biliyorum" adlı eseriyle ikinci olan 11.Sınıf öğrencimiz Selenay KAYMAZ, ödül töreninde ödülünü aldı. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Edebiyat Öğretmenimiz Mustafa GÜLŞEN´e emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

May

8 Mayıs Mayıs Çarşamba günü Kariyer Günleri etkinliğimizin 4. oturumu gerçekleştirildi. Öğrencilerimizin sınav motivasyonunu arttirmak ve meslek seçimlerine katkı sunmak amacıyla yapılan Kariyer Günleri etkinliklerinde bu hafta Diyetisyenlerimizi misafirler ettik. 2010 Mezunumuz Melike ÖZEFSUN ile 2014 mezunumuz Serap YANIK, öğrencilerimizle Z Kütüphanemizde söyleşi gerçekleştirdiler. Katılımlarından dolayı kendilerine teşekkür ederiz. 

May

4 Mayıs 2019, Cumartesi: Edirne, Havsa, Babaeski, Lüleburgaz

09.30: Başlangıçtan Sona Kepirtepe Koşusu, Edirne, Karaağaç

13.00: Havsa            15.30: Babaeski              18.00: Lüleburgaz

18.30: Lüleburgaz Kongre Meydanı’nda karşılama

5 Mayıs 2019, Pazar: Kepirtepe Anadolu Lisesi

10.00: Varışlar, Karşılama, Kayıt

10.30: Sergi Açılışları

11.00: “Başlangıçtan Sona Kepirtepe Koşusu” karşılaması

11.30: Tören, Konuşmalar, Takdir, Plaketler

  • 50. yıl (1969) mezunları adına konuşma
  • Aile Fotoğrafı

12.30: Öğle Yemeği

14.00: 25. yıl (1994) Mezunları adına Konuşmalar

14.15: Müzik Dinletisi

15.00: Çınardan Fidana Mentorluk Projesi Toplantısı

15.00: Spor faaliyeti

16.00: Kapanış

Gün boyu:

  • 50. yıl (1969), 40. yıl (1979), 25. yıl (1994), 15. yıl (2004) mezun plaketlerinin stantları
  • Resim – fotoğraf – heykel sergileri ve kitap imza stantları
  • KEV bağış ve aidat stantı
  • Kepirtepe armalı ürün stantı
  • Kepirtepeliler Veritabanı bilgi güncelleme stantı
  • Çınardan Fidana Mentorluk Projesi kayıt stantı

May

Nis

KEPİRTEPEDEN BİR TÜRKİYE  ŞAMPİYONU DAHA GELDİ

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası Karabük´te 13-14 Nisan 2019´da yapıldı. B Takımı olarak ; Eren Özturan 55 Kg, Tuğsan Tenekeci 65 Kg , Kerem Çokkaçan 75 Kg , Ahmet Metehan Erken +75 Kg , Ezgi Ceyda Güzey 65 Kg da sporcularımızla katıldık. Müsabakalar sonucunda 10.sınıf öğrencimiz Ezgi Ceyda Güzey 65 Kg da Sol ve Sağ kolda Türkiye 1.si olarak bizi gururlandırmıştır. Kepirtepe’de bu sene içinde üçüncü şampiyonluğu elde ettik. Diğer sporcularımız da finale çok yaklaşmışken, yarı finalde elendiler. Takımın çalıştırıcısı Cem AKTAN; Sporcularımız bilek güreşine yeni başlamasına rağmen çok iyi mücadele ettiler. İnşallah seneye onları da kürsüde göreceğiz. 20-21 Nisan 2019 tarihinde Eskişehir’de yapılacak olan Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasına A takımından 12. Sınıf öğrencimiz Ahmet Kaya yarışacak. Ahmet Kaya 1-2 Mayıs 2018 Tarihinde Yine Eskişehir’de yapılan Türkiye Bilek Güreşi şampiyonasında Sağ kolda 1. Olmuştu. Bu sene de Ahmet KAYA’dan şampiyonluk bekliyoruz.  Sporcularımızı yaptıkları zorlu mücadeleden dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim dedi.

Nis

2018/2019 Öğretim yılı 2. Döneminde farklı alanlarda derece alan, başarı elde eden öğrencilerimizin başarı sertifikaları ve ödülleri 11 Nisan 2019 tarihinde düzenlenen ödül töreni ile takdim edildi. Öğrencilerimizi kutlar, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz

Nis

Okulumuz Sosyal Yardımlaşma Kulübü öğrencileri çevre bilinci oluşturmak amacıyla Lüleburgaz Belediyesi ile koordineli olarak okulda plastik şişelerin toplanması ve geri dönüşüme kazandırılmasını amaçlayan bir proje gerçekleştirdiler. Bugüne kadar toplanan plastik şişeler öğrencilerimiz tarafından Lüleburgaz Belediyesi yetkilerine teslim edilerek çevre dostu bez torba alındı ve öğretmen ve öğrenciere dağıtımı sağlandı. Ayrıca konferans salonumuzda da Lüleburgaz Belediyesi yetkililerince Çevre Bilinci konulu bir konferans gerçekleştirildi. Toplum hizmeti çalışması kapsamında yapılan bu güzel çalışma için öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Bizden desteklerini esirgemeyen Lüleburgaz Belediyesi yetkililerine ayrıca teşekkür ederiz.

Nis

8/9 Nisan 2019 tarihlerinde Kırklareli Bilim Sanat Merkezinde "Bir Fikrim Var" projesine ait okulumuz öğrencilerinin hazırladığı 9 ayrı projenin sunumunu başarıyla gerçekleştirdik. "Çocuğun Söüzyle Dünya", "Tarifim Elimde", "Otomobiller İçin Alkolmetre", "Duvarda Tarım", "Hybcom". "Sorumatik", "Isıtmalı Bank", "TGS" isimli proje ekiplerimiz ve danışman öğretmenleri okulumuz Müdür Yardımcısı Derya Ramazan Ocak başkanlığında proje sunumlarını başarıyla gerşekleştirdiler. Öğrencilerimizi tebrik ederiz, emeği geçen öğretmenlerimize de teşekkür ederiz.

Nis

Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu ´´Etik´´ konulu panelde okulumuz öğrencisi Selenay Kaymaz ´´Mesleki Etik´´ adlı sunumuyla okulumuzu en güzel şekilde temsil etti. Öğrencimize ve kendisini çalıştıran Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Mustafa Gülşen´e teşekkür ederiz.

Mrt

Öğrencimiz Karya Eylül AVŞAR, 52 kiloda Karate Kumite dalında Türkiye 1´si olmuştur. Nevşehir´de yapılan Türkiye Şampiyonasından bir genç Kepirlinin de daha Türkiye Şampiyonu olmasının gururunu yaşıyoruz. Kendisini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.