T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KIRKLARELİ / LÜLEBURGAZ - Kepirtepe Anadolu Lisesi

Haberler

May

Kepirtepe vatanının seven, milletine ve bayrağına bağlı, çalışkan, araştıran ve sorgulayan beyinler ve fertler yetiştirmeye devam edecektir. 80 yıl önce kurulduğu günden bugüne nasıl ki Türkiye’ye aydınlık beyinler yetiştirmişse; bundan sonra da daha çok çalışarak, inat ve kararlılıkla aydınlık yolunda yürüyecektir. Öğrencilerinin akademik yönden olduğu gibi, kültürel ve sosyal yönden de gelişimlerini sağlayarak ve her yönden doyuma ulaştırarak, Trakya’da eğitim meşalesini en önde taşımaya devam edecektir.

Bundan sonraki öğretim yıllarında da Kepirtepe, akademik başarısının yanında her türlü sosyal ve kültürel alanda da başarılarını artırarak devam ettirecektir. Bu konudaki inanç ve kararlığımızı hiçbir zaman kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz. Ve bu yüzden diyoruz ki; “Geçmişte Kökümüz, Gelecekte İmzamız Var.”

Mezuniyet törenimizde sunucu olarak görev yapan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Dilay ÇETİN´e, salon düzenlemesinde yardımlarını esirgemeyen Görsel Sanatlar Öğretmenimiz İbrahim Halil KARAKOL´a, ve emeği geçen diğer tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

May

Eskişehir’de düzenlenen Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasına 29 Nisan – 3 Mayıs 2018 tarihleri arasında katılan okulumuz Bilek Güreşi ekibi, Türkiye Şampiyonu olarak döndü.

            55 kg’da sağ kol Türkiye Şampiyonu olan 11. Sınıf öğrencimiz Ahmet KAYA, sol bileğindeki sakatlık nedeniyle ilk günkü sol kol yarışmalarına katılamadı. Ancak ikinci gün başlayan sağ kol müsabakalarında tüm rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu olmuştur. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Bilek Güreşi ekibi çalıştırıcısı ve sorumlu Müdür Yardımcısı Cem AKTAN’a ve Beden Eğitimi öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ederiz.

            Kepirtepe ailesi olarak, 2016 ve 2017 yıllarında da Türkiye Şampiyonu olan Ecem Tiren’den sonra bu yıl da Türkiye Şampiyonu çıkarmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

            Türkiye Şampiyonluğu dışında da oldukça göz doldurucu başka derecelerimiz de bulunmaktadır:

                        Sol Kolda;

-          55 kg’da               Zeynep Nur Küçük                Türkiye 3.sü

-          75 kg’da               Efe Aydın Acar                      Türkiye 4.sü

-          75 kg’da               Kerem Çokkaçan                   Türkiye 5.si

-          65 kg’da               Ezgi Ceyda Güzey                  Türkiye 5.si

-          55 kg’da               Furkan Zal                            Türkiye 5.si

 

      Sağ Kolda;

-          55 kg’da               Ahmet Kaya                        Türkiye 1.si

-          55 kg’da               Zeynep Nur Küçük               Türkiye 4.sü

-          75 kg’da               Efe Aydın Acar                     Türkiye 4.sü

May

2 Mayıs 2018 Çarşamba günü Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi salonunda gerçekleştirilen "Hayatı Bağışla" isimli organ bağışı ve naklini konu alan panelimize ilgi büyüktü. 

Prof Dr. Ayhan DİNÇKAN, Prof. Dr. Ozan ÖZKAYA ve Organ Nakli Koordinatörü Ayşe ÖZKAN´ın katılımıyla gerçekleşen panel, Lüleburgaz´da organ bağışına dikkat çekmeyi hedeflemiştir.

Program öncesi 1989 yılında mezun olduğu okulumuza gelerek ekibiyle birlikte klasik Çarşamba günü menüsünü öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte yiyen Prof. Dr. Ayhan DİNÇKAN´a, Genç Kepirtepelilerin bir de sürprizi vardı. 1983 yılında okulumuza kaydı zamanında çekilen fotoğrafı kendisine öğrencilerimiz tarafından takdim edildi.

İstinye Üniversitesi organ nakli ekibine ve özellikle de Prof Dr. Ayhan DİNÇKAN´a katılımlarından dolayı şükranlarımızı sunarız. Panelin hazırlanmöası ve sunumunda emeği geçenlere de teşekkür ederiz.

Ayrıca Panelde sunucu olarak görev yapan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Dilay ÇETİN´e ve emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Nis

21. Fizy Liselerarası Müzik Yarışmasında finale kalma başarısını gösteren okulumuz Müzik Grubu üyeleri Beyza Nur Özçelik, Göksu Aksu, Berke Emre Dikbıyıklı, Berat Birgin, 35 grubun yarıştığı finalde de "Barış Manço Özel Ödülü"ne layık görüldü. Özel ödül, Lale Manço tarafından ekibimize takdim edildi.

Nis

Halk Eğitimi Merkezi Salonunda sahne alan ve bu yılki ilk oyunumuz olan "Aşk Olsun", büyük bir beğeniyle izlendi.

Tiyatro Kepirtepe için bir gelenektir.

Nis

ÖĞRENCİMİZ ENES KÖŞELİ KUYUCAKLI YUSUF ADLI ESER İLE KATILDIĞI PANSİYONLAR OKUYOR YARIŞMASINDA İLÇE BİRİNCİLİĞİNDEN SONRA İL BİRİNCİLİĞİNİ DE KAZANARAK İLİMİZİ ANKARA´DA TEMSİL ETMEYE HAK KAZANMIŞTIR. ÖĞRENCİMİZİ VE KENDİSİNİ YARIŞMAYA HAZIRLAYAN EDEBİYAT ÖĞRETMENİMİZ VEYSEL ONUR TATLIPINAR´I TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

Nis

2 Mayıs 2018 Çarşamba günü saat 14:00´te Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi Salonunda "HAYATI BAĞIŞLA" sloganı ile panel gerçekleştirilecektir. Panelimiz organ bağışının önemi organ nakli konusunda olacaktır.

Panelist olarak İstinye Üniversitesi akademisyenlerinden (ve okulumuz 1989 mezunu) Organ Nakli Cerrahı ve Merkez Müdürü Prof.Dr. Ayhan DİNÇKAN, Pediyatrik Nefroloji ve Romatoloji Uzmanı Prof.Dr. Ozan ÖZKAYA ve Organ Nakli Koordinatörü Ayşe ÖZKAN katılacaklardır.

Panel tüm Lüleburgaz halkına açıktır.

Nis

9D SINIFI ÖĞRENCİMİZ NASRULLAH YILMAZ İLÇEMİZDE DÜZENLENEN KURAN-I KERİMİ GÜZEL OKUMA YARIŞMASINDA İLÇE 3.SÜ OLDU. KENDİSİNİ TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

Nis

ÖĞRENCİMİZ AHMET KAYA ANTALYA´DA YAPILAN TÜRKİYE BİLEK GÜREŞİ MÜSABAKALARINDA 55 KG GENÇ ERKEKLER KATEGORİSİNDE TÜRKİYE 5. Sİ , MÜDÜR YARDIMCIMIZ CEM AKTAN 80KG BÜYÜK ERKEKLER KATEGORİSİNDE TÜRKİYE 4. SÜ OLMUŞTUR. ÖĞRENCİMİZİ VE  MÜDÜR YARDIMCIMIZ CEM AKTAN´I TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

Nis

27 Nisan 2018 Cuma günü sat 20:00´de gösterime sunulacak "Aşk Olsun" adlı oyunumuzda sizleri de aramızda görmek bizi mutlu eder.,

Tiyato, Kepirtepe için bir gelenektir.

Nis

Kariyer Günleri-II etkinlikleri çerçevesinde bugün 4. oturum gerçekleştirildi. Gazeteci (Milliyet Gazetesi) Görkem EVCİ (KEV Yönetim Kurulu Üyesi ve 2009 mezunu), Avukat İbrahim Enes ONAT (2009 Mezunu), Avukat Sezer ÖZTEN  (2012 Mezunu) ve Avukat Aslıhan KARAKAŞ (2012 Mezunu) katılımcılarla yapılan etkinlik oldukça etkili oldu. Öğrencilerimizin meslek seçimi ve yükseköğrenim hayatıyla ilgili söyleşi gerçekleştirildi.Değerli mezunlarımıza katkılarından dolayı teşekkür eder, öğrencilerimize fayda sağlamasını dileriz.. 

Nis

POLİS HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN YARIŞMADA   YAZDIĞI "İSTİKLALİN BEKÇİSİ" ADLI ŞİİRİ İLE İLÇE BİRİNCİSİ OLAN ÖĞRENCİMİZ UMUT YALÇIN  10 NİSAN SALI GÜNÜ DÜZENLENEN POLİS HAFTASI KUTLAMA TÖRENİNDE ÖDÜLÜNÜ ALDI. ÖĞRENCİMİZİ VE KENDİSİNİ YARIŞMAYA HAZIRLAYAN EDEBİYAT ÖĞRETMENİMİZ PINAR YAVUZ´U TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ

Mrt

 NASIL OY VEREBİLİRİM?

1.    FİZY UYGULAMASINI TELEFONUNA İNDİR

2.      ÜCRETSİZ ÜYE OL

3.      FİZY ANA SAYFASINDA YER ALAN “LİSELER ARASI MÜZİK YARIŞMASI”NA TIKLA

4.      OYUNU KEPİRTEPE’YE VER

MÜZİK ÖĞRETMENİMİZ BURCU ŞİMŞEKDAĞ´IN ÇALIŞTIRDIĞI KEPİRTEPE ANADOLU LİSESİ MÜZİK GRUBU MÜDÜR YARDDIMCIMIZ CEM AKTAN ÖNDERLİĞİNDE İSTANBUL BOSTANCI GÖSTERİ MERKEZİ´NDE YAPILACAK  OLAN  21. FİZY LİSELER ARASI MÜZİK YARIŞMASI ÖN HAZIRLIKLARINI 21.03.2018 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRDİLER. 23 MART 2018 TARİHİNDE OKULUMUZ MÜZİK GRUBU FİNAL İÇİN MÜCADELE ETTİLER. FİNALE KALMAK DİLEĞİYLE..

Nis

 07.04.2018 TARİHİNDE OKUL MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM TOKLU ÖNDERLİĞİNDE OKUL İDARECİLERİMİZ , ÖĞRETMENLERİMİZ   AŞAĞIDAKİ GÜNDEM MADDELERİNİ GÖRÜŞMEK ÜZERE  VELİLERİMİZLE OKULUMUZUN YEMEKHANESİNDE BAŞLAYIP SINIFLARIMIZDA DEVAM EDEN BAŞARILI VE VERİMLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRMİŞ  OLUP KATILAN VELİLERİMİZE KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ.

GÜNDEM MADDELERİ:

1. SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI

2. OKUL MÜDÜRÜNÜN aÇILIŞ KONUŞMALARI

3. ARA KARNELERİN DAĞITILMASI

4. VELİ ÖĞRETMEN GÖRÜŞMELERİ

Nis

12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Etkinlikleri (Akif´in Nesli, Asım´ın Nesli) adlı eser: NURSENA ÇAKIR (10/A) İLÇE 1.Sİ

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Etkinlikleri (Tarihe Gömsek Sığmayacak Destan) adlı eser: SELENAY KAYMAZ (10/A) İLÇE 3.SÜ

Bağımlılık Konu Panelist Öğrencilerimiz: EGEMEN ERCAN (11/C), EMİNE EZGİ BAYLAM (11/C), İREM ÇOBAN (11/C)

Polis Haftası Etkinlikleri (İstiklalin Bekçisi) adlı eser: UMUT YALÇIN (11/A) İLÇE 11. Sİ

Geleceğe Mektup Konu Yarışma (Geleceğe Mektup) adlı eser: SELENAY KAYMAZ (10/A) İL 1.Sİ

Geleceğe Mektup Konu Yarışma  (Geleceğe Mektup) adlı eser: GÜLSEREN AKTÜRK (9/D) İL 2. Sİ

Pansiyonlar Okuyor Yarışması (Ortaöğretim Genel Müdürlüğü): ENES KÖŞELİ (9/B) İLÇE 1.Sİ

15 Temmuz´u Anlamak Konulu Öykü Yazma Yarışması (Yüksek Türk) adlı eser: MESLİNA KARUCU (12/C) İL 1. Sİ

Deneme Yazma Yarışması (NEZAKETİNİZ VE DİĞER HER ŞEY) adlı eser: ÇAĞLA DEMİRBİLEK (12/B) İlçe 2.si

OKUL DART TAKIMI(EMİR ÖZKUYUCU,EKREM EGE SELVİ,AHMET CAN ALTINTAŞ,ÖZGÜR GEZER 11/B) İL 4. SÜ