T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KIRKLARELİ / LÜLEBURGAZ - Kepirtepe Anadolu Lisesi

Haberler

Eyl

3 Gün boyunca okulumuzda gerçekleşen 9. sınıf uyum programında öğrenciler okulu,öğretmenlerini ve arkadaşlarını tanıma fırsatı buldular. Öğrencilerimizle, yeni okula başlamanın heyacanını birlikte paylaştık.

Eyl

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME LİSTEMİZİ GURURLA PAYLAŞIYORUZ

Haz

OKUL KOROMUZ  OKULUMUZUN MÜZİK ÖĞRETMENİ BURCU ŞİMŞEK DAĞ YÖNETİMİNDE MUHTEŞEM BİR YILSONU KONSERİ İLE DİNLEYENLERİ BÜYÜLEDİ. BU MUHTEŞEM KONSER İÇİN OKULUMUZ MÜZİK ÖĞRETMENİ BURCU ŞİMŞEK DAĞ, FEHMİ MUTLU ORTAOKULU MÜZİK ÖĞRETMENİ LEVENT DAĞ VE OKULUMUZ MATEMATİK ÖĞRETMENİ EYÜP BULUT ´A SAHNE VE DEKOR DÜZENLEMELERİ İÇİN OKULUMUZ GÖRSEL SANATLAR ÖĞRETMENİ İBRAHİM HALİL KARAKOL´A EDEBİYAT ÖĞRETMENİMİZ PINAR YAVUZ´A, SUNUCU ÖĞRENCİMİZ BEYZA ATLI´YA VE AŞAĞIDA İSİMLERİ YAZILI ÖĞRENCİLERİMİZE VE EMEĞİ GEÇEN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ.

    2017-2018 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI

 KEPİRTEPE ANADOLU LİSESİ ÇOKSESLİ KOROSU,

KORİST LİSTESİ

1.      E. Ezgi BAYLAM

2.      Selcan ÖZÇELİK

3.      Sena BULCA

4.      Selen AKSOY

5.      Beyza Nur ÖZÇELİK

6.      Tuğçe ÖZEL

7.      Çağla HIZLI

8.      Eda AVCI

9.      Muratcan NUH

10.  Esra TAYFUN

11.  Zeynep Nur KÜÇÜK

12.  İlayda KUŞKU

13.  Tolga ÇIRAK

14.  Sena BİLDİK

15.  Cemal ERYILDIZ

16.  Gülenay DOĞRU

17.  Arda UĞURLU

18.  Ayça ŞİMŞEK

19.  Göksu AKSU

20.  Kerem ÇOKKAÇAN

21.  Ali TUĞBERK YATMAZ

22.  Büke Burkay GÜNER

23.  Hüseyin Cem DADÜK

Haz

BÜLTENİMİZ KEPİRCE NİN 5. SAYISI 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ 2. DÖNEMİNİ  KAPSAYACAK ŞEKİLDE ÇIKTI.

Haz

OKUNMAMIŞ HER KİTAP YENİDİR ADLI KİTAP TOPLAMA KAMPANYAMIZ SONA ERDİ. KAMPANYAMIZA ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİMİZ YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ. GÖSTERİLEN BU YOĞUN İLGİ BİZE KEPİRTEPE ÖĞRENCİLERİNİN İSTEDİKLERİ ZAMAN TEK VÜCUT OLARAK HARAKET EDEREK İSTEDİĞİ HER ŞEYİ BAŞARABİLECEĞİNİ GÖSTERDİ. Z KÜTÜPHENELERİNE SAHİP ÇIKACAKLARININ EN ÖNEMLİ GÖSTERGESİ OLDU BİZİM İÇİN. TOPLAM 1206 GÜNCEL KİTABIN TOPLANDIĞI KAMPANYAMIZA, 295 KİTAP BAĞIŞLAYARAK  EN ÇOK KİTAP BAĞIŞLAYAN SINIF OLAN 10/B SINIFI ÖĞRENCİLERİNİ VE SINIF REHBER ÖĞRETMENİ ÖZLEM ERALP KAYA´YI TEBRİK EDERİZ, ÖDÜL OLARAK KAZANDIKLARI FİLMDE İYİ SEYİRLER DİLERİZ. KAMPANYAMIZA İLGİSİNİ EKSİK ETMEYEN TÜM ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİMİZE DE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ. KAMPANYA KAPSAMINDA SINIF BAZINDA TOPLANAN KİTAP SAYILARI :

9/A 28 

9/B 91

9/C 225

9/D 42

10/A 187

10/B 295

10/C 31

10/D 58

11/A 161

11/B 47

12/B 41

May

İLÇEMİZDE VE TÜRKİYE ÇAPINDA YAPILAN SPORTİF VE KÜLTÜREL  ETKİNLİKLERDE BAŞARILI OLAN SPORCULARIMIZ ,  19 MAYIS HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA 18 MAYIS ´ DA DÜZENLENEN BARIŞMANÇO ŞARKILARI KONSERİNDE KORO VE SOLO ŞARKILAR SESLENDİREN MÜZİK GRUBU ÖĞRENCİLERİMİZ , "AŞK OLSUN " VE "RECEP İLEN JÜLİDE" ADLI OYUNLARI BAŞARIYLA SAHNELEYEN TİYATRO GRUBUMUZ VE  LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ VE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİNDE YAPILAN GİRİŞİMCİLİK PROJE YARIŞMASINDA  OKULUMUZU TEMSİL EDEN VE DERECE ELDE EDEN ÖĞRENCİLERİMİZ 30 MAYIS ´DA OKULUMUZDA DÜZENLENEN ÖDÜL TÖRENİNDE BAŞARI SERTİFİKALARINI VE ÖDÜLLERİNİ ALDILAR. KENDİLERİNE VE KENDİLERİNİ YETİŞTİREN ÖĞRETMENLERİMİZ HAŞİM GÜNDÜZ (BEDEN EĞİTİMİ) , AHMET KAMİL HAYTA ( BEDEN EĞİTİMİ), BURCU ŞİMŞEK DAĞ(MÜZİK), VEYSEL ONUR TATLIPINAR ( TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI),EBRU ZEREN (ALMANCA) VE ÖZLEM ERALP KAYA (İNGİLİZCE) ´YA  TEŞEKKÜR EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

May

Haz

BÜLTENİMİZ KEPİRCE ´NİN 4. SAYISI 1. DÖNEMİ DE KAPSAYACAK ŞEKİLDE ÇIKTI. EMEĞİ GEÇEN ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ.

May

19 MAYIS GENÇLİK HAFTASI KAPSAMINDA DÜZENLENEN SPORTİF ETKİNLİKLERDE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİMİZ ÖDÜLLERİNİ ALDILAR KENDİLERİNİ VE BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİMİZ HAŞİM GÜNDÜZ, AHMET KAMİL HAYTA´YI TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

May

İNNOVASYON VE TASARIM YILI  GİRİŞİMCİLİK ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN YARIŞMADA OKULUMUZUN İKİ EKİBİ FİNALE KALMIŞ OLUP. ÖĞRENCİLERİMİZ ENES KÖŞELİ,UTKAN ÇINAR VE BERAT BİRGİN´İN HAZIRLADIĞI "THUMB" İSİMLİ PROJE 7. BARIŞ ÖZDEMİR,İLKE ŞEREFHANOĞLU,ARDA UĞURLU, BETÜL MUTLU VE GÜLSEREN AKTÜRK ´ÜN HAZIRLAMIŞ OLDUĞU "ARHELMET" İSİMLİ PROJE DE 9. OLMUŞTUR ÖĞRENCİLERİMİZİ VE KENDİLERİNİ HAZIRLAYAN ÖĞRETMENLERİMİZ VEYSEL ONUR TATLIPINAR(EDEBİYAT),EBRU ZEREN (ALMANCA) VE ÖZLEM ERALP KAYA( İNGİLİZCE) ´YI TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ

May

LÜLEBURGAZ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ´NİN ORTAKLAŞA DÜZENLEDİĞİ BİRİZ BERABERİZ BİRLİKTE SÖYLERİZ PROJESİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN BARIŞ MANÇO ŞARKILARI KONSERİNDE OKUL KOROMUZ MÜZİK ÖĞRETMENİMİZ BURCU ŞİMŞEK DAĞ YÖNETİMİNDE YERALDI. ÖĞRENCİLERİMİZ GÖKSU AKSU KOL DÜĞMELERİ, SENA BULCA GAMZEDEYİM DEVA BULMAM, EMİNE EZGİ BAYLAM GÜL BEBEĞİM VE SELCAN ÖZÇELİK DÖNENCE ADLI ŞARKILARI SOLO SESLENDİREREK BÜYÜK BEĞENİ TOPLADILAR ÖĞRENCİLERİMİZİ VE ÖĞRETMENİMİZİ BAŞARILI PERFORMANSLARINDAN DOLAYI KUTLUYORUZ.

May

May

Kepirtepe vatanının seven, milletine ve bayrağına bağlı, çalışkan, araştıran ve sorgulayan beyinler ve fertler yetiştirmeye devam edecektir. 80 yıl önce kurulduğu günden bugüne nasıl ki Türkiye’ye aydınlık beyinler yetiştirmişse; bundan sonra da daha çok çalışarak, inat ve kararlılıkla aydınlık yolunda yürüyecektir. Öğrencilerinin akademik yönden olduğu gibi, kültürel ve sosyal yönden de gelişimlerini sağlayarak ve her yönden doyuma ulaştırarak, Trakya’da eğitim meşalesini en önde taşımaya devam edecektir.

Bundan sonraki öğretim yıllarında da Kepirtepe, akademik başarısının yanında her türlü sosyal ve kültürel alanda da başarılarını artırarak devam ettirecektir. Bu konudaki inanç ve kararlığımızı hiçbir zaman kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz. Ve bu yüzden diyoruz ki; “Geçmişte Kökümüz, Gelecekte İmzamız Var.”

Mezuniyet törenimizde sunucu olarak görev yapan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Dilay ÇETİN´e, salon düzenlemesinde yardımlarını esirgemeyen Görsel Sanatlar Öğretmenimiz İbrahim Halil KARAKOL´a, ve emeği geçen diğer tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

May

Eskişehir’de düzenlenen Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasına 29 Nisan – 3 Mayıs 2018 tarihleri arasında katılan okulumuz Bilek Güreşi ekibi, Türkiye Şampiyonu olarak döndü.

            55 kg’da sağ kol Türkiye Şampiyonu olan 11. Sınıf öğrencimiz Ahmet KAYA, sol bileğindeki sakatlık nedeniyle ilk günkü sol kol yarışmalarına katılamadı. Ancak ikinci gün başlayan sağ kol müsabakalarında tüm rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu olmuştur. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Bilek Güreşi ekibi çalıştırıcısı ve sorumlu Müdür Yardımcısı Cem AKTAN’a ve Beden Eğitimi öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ederiz.

            Kepirtepe ailesi olarak, 2016 ve 2017 yıllarında da Türkiye Şampiyonu olan Ecem Tiren’den sonra bu yıl da Türkiye Şampiyonu çıkarmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

            Türkiye Şampiyonluğu dışında da oldukça göz doldurucu başka derecelerimiz de bulunmaktadır:

                        Sol Kolda;

-          55 kg’da               Zeynep Nur Küçük                Türkiye 3.sü

-          75 kg’da               Efe Aydın Acar                      Türkiye 4.sü

-          75 kg’da               Kerem Çokkaçan                   Türkiye 5.si

-          65 kg’da               Ezgi Ceyda Güzey                  Türkiye 5.si

-          55 kg’da               Furkan Zal                            Türkiye 5.si

 

      Sağ Kolda;

-          55 kg’da               Ahmet Kaya                        Türkiye 1.si

-          55 kg’da               Zeynep Nur Küçük               Türkiye 4.sü

-          75 kg’da               Efe Aydın Acar                     Türkiye 4.sü

May

2 Mayıs 2018 Çarşamba günü Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi salonunda gerçekleştirilen "Hayatı Bağışla" isimli organ bağışı ve naklini konu alan panelimize ilgi büyüktü. 

Prof Dr. Ayhan DİNÇKAN, Prof. Dr. Ozan ÖZKAYA ve Organ Nakli Koordinatörü Ayşe ÖZKAN´ın katılımıyla gerçekleşen panel, Lüleburgaz´da organ bağışına dikkat çekmeyi hedeflemiştir.

Program öncesi 1989 yılında mezun olduğu okulumuza gelerek ekibiyle birlikte klasik Çarşamba günü menüsünü öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte yiyen Prof. Dr. Ayhan DİNÇKAN´a, Genç Kepirtepelilerin bir de sürprizi vardı. 1983 yılında okulumuza kaydı zamanında çekilen fotoğrafı kendisine öğrencilerimiz tarafından takdim edildi.

İstinye Üniversitesi organ nakli ekibine ve özellikle de Prof Dr. Ayhan DİNÇKAN´a katılımlarından dolayı şükranlarımızı sunarız. Panelin hazırlanmöası ve sunumunda emeği geçenlere de teşekkür ederiz.

Ayrıca Panelde sunucu olarak görev yapan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Dilay ÇETİN´e ve emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.