T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KIRKLARELİ / LÜLEBURGAZ - Kepirtepe Anadolu Lisesi

Haberler

Kas

TARİHÇİ YAZAR ALİ ARSLAN OKULUMUZ 9. SINIF ÖĞRENCİLERİ İLE MİLLİ MÜCADELENİN 96. YILINDA LÜLEBURGAZ KONULU SEMİNERDE BULUŞTU.

 

 

Kas

Okul Aile Birliği Toplantımız 3 Kasım Cumartesi günü okulumuzda gerçekleşti. Toplantıda;

Başkan: Güven İNAL

Başkan Yardımcısı: Ufuk ÖZER

Muhasip: Süleyman KIRAÇ

Yazman: Muhammet TERCAN

Üye: Kubilay TOKSOY seçilmiştir.

 

Toplantı bittikten sonra veli-öğretmen görüşmesi gerçekleşmiştir. Yoğun ilgi ve katılımlarından dolayı tüm velilerimize teşekkür ederiz.

Kas

KURTULUŞ KUPASI MÜSABAKASINDA 3600 MT KROS KOŞUSUNDA ÖĞRENCİMİZ:

KEMAL ERTÜRK  İLÇE 3. SÜ

KAMİL VURAL İLÇE 4.SÜ

ERHAN YİĞİTOĞLU İLÇE 5. Sİ

BÜKE BURKAY GÜNER İLÇE 7. Sİ

MELİH AKER İLÇE 8.Sİ

KEPİRTEPE ANADOLU LİSESİ TAKIM OLARAK İLÇE 2. Sİ OLMUŞTUR. ÖĞRENCİLERİMİZİ VE KENDİLERİNİ ÇALIŞTIRAN BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİMİZ AHMET KAMİL HAYTA VE HAŞİM GÜNDÜZ´Ü TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

Kas

Okulumuz rehber öğretmeni Merve KULAKSIZ tarafından 9. sınıf öğrencilerine "Dumansız Bir Hayat" ve "Verimli Ders Çalışma" semineri yapıldı. 

Ekm

ÖZEL GÜNE ÖZEL BİRİNCİLİKLER

 

Ülkemizde bundan tam 95 yıl önce 29 Ekim 1923’te cumhuriyet ilan edildi. Sadece Cumhuriyet’in ilanı değil, aynı zamanda Türk milletinin yeniden doğuşunun da simgesi olan Cumhuriyet Bayramı kapsamında ilçemizde “Şiir, Kompozisyon, Resim” yarışmaları düzenlendi.

 

Bu kapsamda okulumuzda düzenlenen yarışmalarda birinci olan eserler ilçe çapındaki yarışmaya gönderildi. Bu eserlerimiz şiir ve kompozisyon dalında ilçede de birinci oldu.

 

Kompozisyon dalında “Cumhuriyet Gençleriyiz” adlı eseri ile 9/D sınıfından Özlem DİNÇ, şiir dalında “Cumhuriyet’i Yaşatmak” adlı eseri ile 9/C sınıfından Necati ZIPLI birinci olarak okulumuzu gururlandırdı.     

 

Cumhuriyeti ve Cumhuriyet’in değerlerini özümsemiş ve eserlerine en güzel şekilde aktarmış öğrencilerimiz olması bizi ayrıca mutlu etti. Öğrencilerimizi ve kendilerini çalıştıran Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Sayın Saffet URAL´ı tebrik eder başarılarının daim olmasını dileriz.

 

Ekm

Çim Hokeyinde de Varız!

 

İlçe Gençlik Spor Müdürü Cihan ERDEM, 24.10.2018 Çarşamba günü okulumuzu ziyaret etti ve kapalı spor salonunda yapılan çim hokeyi hazırlıklarını ve antrenmanı takip etti.

 

2018 – 2019 Eğitim – Öğretim yılında çim hokeyinde okulumuz Kepirtepe Anadolu Lisesi Kırklareli ilinde pilot okul oldu. İlçe Gençlik Spor Müdürü Cihan ERDEM ve Çim Hokeyi İl Temsilcisi Kadir IRGAT’ın desteği ile okulumuzda çim hokeyi branşında antrenörlüğü, Beden Eğitimi Öğretmenlerimiz Ahmet Kamil HAYTA ve Haşim GÜNDÜZ yapacaklar.

 

Beden Eğitimi öğretmenimiz Haşim GÜNDÜZ çim hokeyi ile bilgi vererek şunları söyledi. “Çim hokeyi, futboldan sonra dünyanın en popüler ikinci sporu olan hokeyin ana branşı ve ilk oynanış şeklidir. Çim hokeyinin uluslararası turnuvalarda kadınlar ve erkekler için prestijli yarışmaları bulunmaktadır. Bu turnuvalar arasında Olimpiyatlar, Dünya Hokey Kupası, ve yıllık Dünya Kupası şampiyonluk turnuvası da bulunmaktadır.

 

Bu sporda amaç, küçük sert bir topu ucu kıvrık bir sopayla sürerek karşı takımın kale­sine sokmak ve gol atmaktır. En fazla gol atan takım maçı kazanır. Oyun yirmi beşer dakikalık iki devreden oluşur.

 

Ters tutulmuş bir bastona benzeyen hokey sopası yaklaşık 1 metre boyundadır. Bir ucu kıvrıktır. Sopanın bir yanı düzeltilmiş, öbür yanı yuvarlak bırakılmıştır. Vuruşlar için yal­nızca düz yan kullanılır. Hokey topu, beyzbol ya da kriket topuyla aynı büyüklükte ve genellikle beyaz olur. Oyun, 91,4 metre boyunda, 55 metre genişliğinde çoğu zaman çimle kaplı dikdörtgen bir alanda oynanır. Her kalenin önünde yarım daire biçiminde bir “şut alanı” bulunur. Gol olabilmesi için rakip oyuncunun vuruşunu bu “şut alanı” içine girdikten sonra yapması gerekir.”

 

Beden Eğitimi öğretmenimiz Ahmet Kamil HAYTA “9. ve 10. sınıflarından seçme yaparak okullar arası müsabakalara ve kulüp müsabakalarına okulumuzu en iyi şekilde hazırlayacağız. Tüm branşlarda elde ettiğimiz başarılarda bizden desteğini esirgemeyen Okul Müdürümüz Halil İbrahim TOKLU’ya teşekkür ederiz.” dedi.

Ekm

KEPİRTEPE’DE DEMOKRASİ ŞÖLENİ

            Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi, öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amacıyla öğrenci temsilcisi seçimi coşkulu bir seçim sürecin ardından gerçekleşti. Seçim heyecanı, demokrasi şöleni öğrencileri sandık başına götürdü.

            Okulumuzda 24.10.2018 Çarşamba günü seçim sandık kurulu başkanı Ayşe BEŞİKTAŞ başkanlığında yapılan öğrenci temsilcisi seçiminde 11/D sınıfından Anıl BİÇER, 12/B sınıfından Berkay KAYA ve 12/D sınıfından Cemre ÇAMLICA başkan adayı oldu. 528 öğrenci oy kullandığı seçimde 5 geçersiz oy, 2 boş oy kullanıldı. Geçerli kabul edilen oyları dağılımı şu şekilde gerçekleşti: Anıl BİÇER 150 oy, Cemre ÇAMLICA 184 oy, Berkay KAYA 194 oy. Seçim sonucuna göre Berkay KAYA 2018 – 2019 Eğitim – Öğretim yılı Kepirtepe Anadolu Lisesi öğrenci temsilcisi oldu.  

            Kazanan ve kaybeden adaylar birbirlerini tebrik etti. Seçim sonuçları okul seçim kurulu başkanı Seda KOZAKLI tarafından onaylanarak duyuruldu.

Ekm

            İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ CAHİT AKIN’I ZİYARET ETTİK

 

         1980-1985 yıllarında Kepirtepe Öğretmen Lisesinde Atölye Şefliği ve Müdür Yardımcılığı görevlerinde de bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cahit AKIN’ı makamında ziyaret ettik.

           

            04.10.2018 tarihinde okulumuzu ziyaret ederek bizleri onurlandıran İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cahit AKIN’a iadeyi ziyaret yaparak yeni görevinin hayırlı olması dileklerimizi ilettik. Ziyarete Kepirtepe Okul Müdürümüz Sayın Halil İbrahim TOKLU, Kepirtepeliler Eğitim Vakfı Başkanı Sayın Selahaddin GÜL, Kepirtepe Okul Müdür Yardımcılarımızdan Mustafa ULUDAĞ, Kepirtepeliler Eğitim Vakfı Saymanı İsmail ARKIN, okulumuz Beden Eğitimi Öğretmenlerinden Ahmet Kamil HAYTA katıldı.

           

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cahit AKIN’a Kepirtepe 1938 baskılı kupa, Kepirtepe adlı kitap, okulumuzun “Geçmişte kökümüz, gelecekte imzamız var.” yazılı kaşkol, Kepirtepe Anadolu Öğretmen Lisesi ana binasını gösteren yağlı boya tablo hediye edildi.

Ekm

            ATATÜRK’ÜN VATAN VE MİLLET SEVGİSİ KONULU PANEL

         

                 Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Atatürkçü düşüncenin geliştirilmesiyle ilgili 2018 – 2019 Eğitim  - Öğretim yılında düzenlenen etkinlikler kapsamında okulumuz Kepirtepe Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı “Atatürk’ün Vatan ve Millet Sevgisi” konulu panelimiz 17/10/2018 tarihinde saat 10:00’da Halk Eğitim Merkezinde yapıldı.

 

           İlçemiz tüm lise ve ortaokullarından öğrenci ve öğretmenlerin katıldığı ve beğeni ile izlenen panelde; okulumuz 11/A sınıfı öğrencisi, Sena BİLDİK  “Atatürk’ün Vatan Sevgisi”, 10/B sınıfı öğrencisi Ata Alp ŞİMŞEK “Atatürk’ün Millet Sevgisi” ve 11/B sınıfı öğrencisi Dilay ADIGÜZEL ise “Anılarda Atatürk’ün Vatan ve Millet Sevgisi” başlıklı sunularını yaptılar. Sunuculuğunu 12/C sınıfı öğrencimiz Egemen ERCAN’nın yaptığı programa 10/A sınıfı öğrencimiz Barış ÖZDEMİR ise teknik destek sağladı.

            Programda “Güneşin Adı Atatürk” konulu video gösterimi de seyircilerden büyük alkış aldı.

Ekm

Okulumuz Müdür Yardımcısı Cem AKTAN ve 12. sınıf öğrencisi Ahmet KAYA 8-9 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul Pendik’te düzenlenen Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası seçmelerinde kendi kilolarında birinci olarak Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmeye hak kazandılar. Türkiye’nin ilk kez ev sahipliği yapacağı şampiyonanın müsabakaları 13- 18 Ekim 2018 tarihinde Antalya Kremlin Palace Otel’de yapılacak.

 Okulumuz  bilek güreşi şampiyonalarında adını ilk kez Ecem TİREN’in Avrupa üçüncülüğü ve Dünya dördüncülüğü ile duyurmuştu. Bu yılki şampiyonada yarışacak olan Ahmet KAYA da geçen yıl mayıs ayında Eskişehir’de yapılan Türkiye şampiyonasında 55 kg kategorisinde sağ kolda Türkiye birincisi olmuştu. Sportif başarıların gelenek haline geldiği okulumuzda  bu başarıları daha da kalıcı kılmak adına bilek güreşi branşında Beden Eğitimi dersi öğretmenlerimiz  Ahmet Kamil HAYTA ve Haşim GÜNDÜZ de büyük emekleri ile okulumuzun  bilek güreşi alanında spor kulübünü kurma çalışmasını sürdürüyorlar. Okul Müdürümüz sayın Halil İbrahim TOKLU da hem bu branşta kurulacak kulüp ile başarıların daha da kalıcı olacağına inandığını hem de önceki yıllardaki başarıları devam ettirdikleri için okul müdür yardımcımız Cem AKTAN ve öğrencimiz Ahmet KAYA ile gurur duyduğunu dile getirdi.  

Cem AKTAN “İlk defa bir öğretmen ve öğrenci olarak uluslararası böyle bir büyük turnuvaya katılma hakkı kazanmış olmanın heyecanı içindeyiz. Lüleburgaz’ı ve Türkiye’yi temsil ederek al bayrağımızı göklerde dalgalandırmak için mücadele edeceğiz. Çalışmalarımızı Kepirtepe Anadolu Lisesi spor salonunda yapmaktayız. Haftada iki gün ağırlık antrenmanı, bir gün de masa antrenmanı yaparak hazırlanmaktayız. Amacımız bu sporu Trakya’da yaygınlaştırmak ve yeni sporcular yetiştirmektir.” dedi.

 

Ekm

9. SINIF VELİLERİMİZ İLE TANIŞMA TOPLANTISI YAPTIK

                8 Ekim Pazartesi günü 2018-2019 Eğitim- Öğretim yılı başında okulumuza kayıt yaptıran öğrencilerimizin velileri ile tanışma toplantısı yaptık. Toplantı okulumuz yemekhanesinde saat 16:00’da okul müdürümüz Sayın Halil İbrahim TOKLU’nun velilerimize hitaben yaptığı açılış konuşması ile başladı. Okul müdürümüz konuşmasında velilerimize okulun genel tanıtımı, ortaöğretim yönetmeliğinin devam-devamsızlık, sınıf geçme, ödül ve disiplin yönetmeliği ile ilgili maddeleri,okul kuralları, okulda yapılan eğitim öğretim faaliyetleri,sosyal ve sportif etkinlikler ile ilgili bilgiler verdi. Okul müdürümüzün konuşması sonrasında velilerimiz öğrencilerinin öğrenim gördüğü sınıflarda sınıf rehber öğretmenleri ile  geride kalan sürenin değerlendirmesini yaptılar. Toplantı genel itibarı ile olumlu geçti.

Ekm

1980-1985 yıllarında Kepirtepe Öğretmen Lisesinde Atölye Şefliği ve Müdür Yardımcılığı görevlerinde de bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cahit AKIN ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nedim ÇETİN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Halil YÜCEL okulumuzu ziyaret ettiler. Yenilenen okul yemekhanemizde öğle yemeği yediler. Ardından okul kampüsümüzü ve binalarımızı birlikte gezdiler.

            İl Milli Eğitim Müdürümüzün nazik ziyaretleri bizi mutlu etti. Daha sonra geniş bir zaman diliminde de öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi ziyaret edeceklerini ifade ettiler.

           

Ekm

Bu yıl liseye geçiş sınavına girecek olan Cevizköy Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri Cevizköy Ortaokulu okul müdür vekili Şaban KÜREŞ ve Türkçe öğretmeni Kubilay DAĞAŞAN ile “Öğrencilerin motivasyonlarını arttırmak amacıyla Lüleburgaz ilçesinde yetenek sınavı ile öğrenci alan okullarla nitelikli okulların ziyareti etkinliği” kapsamında okulumuzu da ziyaret ettiler.

Öğrenciler sırasıyla okul yemekhanemizi, konferans salonumuzu, biyoloji ve kimya laboratuvarımızı gezdiler. Ardından kütüphanemizi ve okul müzemizi gezen öğrenciler okulumuzun sahip olduğu imkânlardan ve köklü tarihinden çok etkilendiklerini dile getirdiler.

Eyl

KEPİRTEPE’NİN YENİLENEN YÜZÜ

            Kepirtepe Anadolu Lisesi, 2017 – 2018 eğitim – öğretim yılından itibaren çevre düzenlemesi ve alt yapı ile ilgili birçok düzenleme yaptı. Öncelikle spor salonun çatısı, okulun kazan dairesi, su ve kanalizasyon sistemi yenilendi ve bina çevresine tretuvar döşendi. 2018 – 2019 eğitim – öğretim yılında ise alt yapı çalışmaları, bahçe düzenlemesi ve okul kampüsü içinde yer alan yolun yenilenmesi çalışması yapıldı.

            Lüleburgaz ve Evrensekiz Belediyesinin katkılarıyla okul kampüsü içinde yer alan ve özellikle yağmurlu havalarda zamanla bozulan yola, sıkıştırma taş döşenerek yol yenileme ve genişletme çalışması yapıldı.

            Okulun tören alanı ve okul pansiyonunun önüne beton dökülerek okul bahçesi yenilendi. Okul pansiyonunun önüne öğrencilerin yararlanması için basketbol ve voleybol sahaları oluşturuldu. Ayrıca okul bahçesinde ayrılan alanlarda da yeşillendirme ve düzenleme çalışmaları devam ediyor.

            Okul giriş kapısı yanındaki nöbetçi öğrenci bankosu yenilendi.

            Öğretmenler odası, yeni yapılan ünite ve yenilenen bilgisayar masasıyla hem görsel hem de işlevsel olarak daha düzenli ve güzel bir hale getirildi.

Eyl

YEMEKHANEYE RENK GELDİ

 

            Kepirtepe Anadolu Lisesinde yenileme çalışmaları devam ediyor. Yüzlerce öğrencinin faydalandığı okul yemekhanesinin duvarları boyandı, pencerelerine store perdeler takıldı. Resim öğretmenleri İbrahim Halil KARAKOL ve Müfit SELÇUK tarafından yapılan tablolar asılarak yemekhaneye renk katıldı. Öğrenci, öğretmen ve çalışanlarımıza daha nezih bir ortamda yemek yeme imkânı sağlandı.