T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KIRKLARELİ / LÜLEBURGAZ - Kepirtepe Anadolu Lisesi

Haberler

Kas

3 Kasım 2019 Pazar günü 95 öğretmöen ve öğrencilik gezi ekibimiz 38. Tüyap Kitap Fuarı gezisini gerçekleştirdi.

Kas

25 ÖĞRENCİ 8 OKULUN KATILDIĞI KIRKLARELİ İLİ 4000 METRE FERDİ ATLETİZM YARIŞMASINDA ÖĞRENCİMİZ ALİ KARADENİZ KIRKLARELİ SPOR LİSESİ DE DAHİL TÜM RAKİPLERİNİ GERİDE BIRAKARAK İL BİRİNCİSİ, ÖĞRENCİMİZ HÜSEYİN CEM DADÜK İL 6. SI VE MERT KAYNAK İL 10. SU OLMUŞTUR. ÖĞRENCİLERİMİZİ VE KENDİLERİNİ  YETİŞTİREN BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİMİZ AHMET KAMİL HAYTA'YI TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ

Ekm

24 Ekim 2019 tarihinde saat 14:00'te, okulumuz 2003 mezunu, Veli Yıldız ile toplantı salonunda bütün 9. Sınıf öğrencilerimizin katılımı ile canlı bir bağlantı gerçekleştirdik. Bu canlı bağlantıda uzun yıllar Cern tecrübesi olan ve şuanda İsviçre'de özel bir şirkette parçacık hızlandırma üzerine çalışmaları bulunan değerli mezunumuz ile öğrencilerimiz buluşturulmuş oldu.

            Öğrencilerimiz Fizik çalışmaları, Cern, bilimsel araştırmalar ve Kepirtepe üzerine sorularını sorma fırsatını yakaladılar. Veli Yıldız sorularımızı bütün içtenlikle yanıtladı ve Kepirtepe tecrübeleri ile hayata dair önerilerini de öğrencilerimize aktardı.

            Değerli zamanını ayırıp bizleri geri çevirmeyen ve öğrencilerimize bu anlamda büyük katkılar sunan değerli mezunumuz Veli Yıldız'a bütün Kepirtepe ailesi olarak teşekkürlerimizi sunarız. Bu interaktif toplantının gerçekleştirilmesine öncülük eden Fizik öğretmenlerimiz İrem Demirbaş ve Özlem Tuna'ya, bağlantının sağlanmasında teknik destek veren Sevgin Serbest öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ederiz.

Ekm

Ekm

26 Ekim 2019 Cumartesi günü 13.00'da yapılan Okul Aile Birliğimiz Genel Kurul toplantısında yönetim kurulu üyelerimiz şöyle belirlenmiştir:

BAŞKAN: GÜVEN İNAL

BAŞKAN YARDIMCISI: UFUK ÖZER

MUHASİP: KUBİLAY TOKSOY

YAZMAN: SÜLEYMAN KIRAÇ

ÜYE: FERDİ USLU

Yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar dileriz.

Ekm

ACIMIZ BÜYÜK,

Okulumuz İngilizce öğretmeni Özlem Eralp Kaya'nın eşi Emrah Kaya, 20 Ekim 2019 tarihinde Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Kepirtepe ailesi olarak merhuma Allah'tan rahmet diler, yakınlarına ve öğretmenimize sabırlar dileriz.


Ekm

Eyl

Lüleburgaz Ramazan Yaman Fen Lisesine tayini çıkan Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Müfit SELÇUK'a okulumuza yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunduk. 

Eyl

20 Eylül tarihinde Edirne'de yapılan Trakya Ligi karate şampiyonasının 3. Etabında Öğrencilerimiz  Sude TÜYSÜZ Ümit bayan +54 kg da , Karya Eylül AVŞAR Ümit bayan 54 kg da Şampiyon olmuşlardır. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Eyl

9. sınıf velilerimiz ile 20.09.2019 Cuma günü okulumuz konferans salonunda gerçekleştirdiğimiz toplantı olumlu geçti. Rehber öğretmenimiz Merve KULAKSIZ'ın velilerimize yönelik sunumuyla başlayan toplantı Okul Müdürümüz Sayın Halil İbrahim TOKLU'nun Velilerimize hitabı ile devam etmiş olup Velilerimiz sınıf rehber öğretmenlerimiz ile tanışarak öğrencileri ile ilgili ayrıntılı görüşme imkanı buldular. 

Eyl

            Kepirtepe, bugün 82. kez yeni eğitim öğretim yılına başladı. Kepirtepeliler Eğitim Vakfı değerli yöneticileri ve kıymetli mezunlarımız, bu özel günde bizleri yalnız bırakmadılar.


            Açılış programının ilk konuşmacısı 2019 mezunumuz Beyza Atlı idi. Bu yıl Yıldız Teknik Üniversitesi ilköğretim matematik öğretmenliği bölümüne yerleşen öğrencimiz, Kepirtepe' de geçen 4 yılını duygusal bir konuşma ile ifade etmeye çalıştı. Kepirtepe nin öğrencilerine akademik yönden olduğu gibi sosyal ve kültürel yönden de doyuma ulaştıracak geliştirdiğini bunun en büyük örneklerinden bir tanesinin de kendisi olduğunu ifade etti özetle.


            1996-2017 yılları arasında 21 yıl hizmet vermiş Değerli hocamız Halil Aktan (Paşa), Kepirtepe'de öğrenci olmak kadar öğretmen olmanın ve önemine değindi. Öğrencilerimize hayata dönük öğütler veren hocamız, Kepir'deki anılarından da bahsetti.


            Açılış konuşmasında Okul müdürümüz Halil İbrahim TOKLU, Kepirtepe' nin bir mensubu olmaktan gurur duyduğunu ifade ederken, düşünen, araştıran ve sorgulayan beyinler yetiştirmenin önemine değindi.


            Kepirtepeliler Eğitim Vakfı Başkanı Sedat Tonguz da törende bir konuşma yaptı.
            Geleneksel ilk dersi ise 1969 mezunlarımızdan Selçuk İşcan verdi. Müzik öğretmeni Selçuk İşcan, öğrencilerimize önemli mesajlar verirken Kepirtepe' deki hatıralarından da bahsetti.

            Tüm Kepirtepeli öğrencilere ve değerli öğretmenlerimize yeni dönemde başarılar diliyoruz.

Eyl

BİLEK GÜREŞİ TÜRKİYE ŞAMPİYONU MÜDÜR YARDIMCIMIZ CEM AKTAN,TÜRKİYE ŞAMPİYONU ÖĞRENCİMİZ EZGİ CEYDA GÜZEYVE BÜŞRA ERTAŞ, 26 EKİM /4 KASIM TARİHLERİ ARASINDA DÜNYA BİLEK GÜREŞİ ŞAMPİYONASINDA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEKLER. EKİBİMİZİ DÜNYA ŞAMPİYONASI ÖNCESİ SAYIN VALİMİZ OSMAN BİLGİN MAKAMINDA KABUL ETTİLER.SAYIN VALİMİZE KABULLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDER, EKİBİMİZE ŞAMPİYONADA BAŞARILAR DİLERİZ.

Haz

2019/2020 Öğretim Yılı itibariyle, merkezi sınavla öğrenci alacak Özel Program ve Proje Uygulayan Anadolu Liseleri statüsü kazanan okulumuzun tanıtımı amaçlanmıştır.

Haz

İngilizce Öğretmenimiz Emine Meltem Akbaş, Tarih Öğretmenimiz Dursun Bikik ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Haşim Gündüz'ün emeklilikleri anısına düzenlenen yemekte duygusal anlar yaşandı. Kepirtepe ailesi olarak emekli olan öğretmenleriize yaşamlarında sağlık ve mutluluklar dileriz.

Haz

2018/2019 Öğretim yılı yılsonu karne ve ödül töreni yapıldı. Çeşitli yarışmalarda derece alan öğrencilerimize ödülleri takdim edildi. Ardından karne töreni ile 2018/2019 Öğretim yılı sona erdi.