T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KIRKLARELİ / LÜLEBURGAZ - Kepirtepe Anadolu Lisesi

Haberler

Ock

OKULUMUZ ÖĞRENCİLERİNE LÜLEBURGAZ İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İLE ORTAKLAŞA DİYABET EĞİTİMİ VERDİK

Ock

1964 Kepirtepe İlköğretmen Okulu Mezunumuz Ferhan ÇELİKEL'in ablası merhum Hacer ÇELİKEL adına donatımını yaptığı Coğrafya deriliğimizin açılışını bugün yaptık.

            23 Ekim 2019 tarihinde de bizlere sınıf donatımı yaparak desteklerini esirgemeyen Ferhan ÇELİKEL, bugün açılışını yaptığımız Coğrafya dersliğimizin donatımı ile yine Kepirtepeli öğrencilerle birlikte oldu.

            Kepirtepeliler Eğitim Vakfı değerli yöneticileri, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla yapılan açılış töreninde Ferhan ÇELİKEL'e günün anısına plaket takdim edildi.

            Coğrafya dersliğimizin bütün öğrenci ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını diler, merhum Hacer ÇELİKEL'e ithaf ederiz.

 

Ock

Ara

Okulumuz pansiyonunda barınan öğrencilerimizle Değerler Eğitimi kapsamında "En Uzun Gece" adlı etkinlikte, öğrencilerimize Matematik Öğretmenimiz Eyüp Bulut ve Pansiyondan Sorumlu Müdür Yardımcımız Mustafa Uludağ eşlik ettiler

Ara

OKUL SAĞLIĞI PROGRAMI KAPSAMINDA 18-19 ARALIK TARİHLERİNDE OKULUMUZ 9,10,11. SINIF ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK BAĞIMLILIK KONULU SEMİNERLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK. 19 ARALIK TARİHİNDE 9. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZE YÖNELİK GERÇEKLEŞTİRİLEN SEMİNER  VELİMİZ SAYIN DR. BÜLENT ÖNDER TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ OLUP DEĞERLİ KATILIMLARINDAN DOLAYI KENDİLERİNE TEŞEKKÜR EDERİZ. AYRICA SEMİNERLER SIRASINDA ÜSTÜN GAYRET GÖSTEREN ÖĞRETMENLERİMİZE DE TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİRİZ

Ara

GENÇ ERKEKLER BASKETBOL B TAKIMIMIZ GRUP FİNALİ MAÇINDA MEHMET AKİF ERSOY ESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ'Nİ 70-54 GİBİ FARKLI BİR SKOR İLE MAĞLUP EDEREK İL MERKEZİNDE YAPILACAK OLAN FİNAL KARŞILAŞMASINDA OKULUMUZU TEMSİL ETME HAKKINI KAZANMIŞTIR. ÖĞRENCİLERİMİZİ VE BEDEN EĞİTİMİ ĞRETMENİMİZ AHMET KAMİL HAYTA'YI TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ

Ara

TRT Müzik Kanalının Lisede Müzik programı için yapılan çekimler 7 Aralık Cumartesi günü 12:30'da yayınlandı. İzleyemeyenler için 10 Aralık Salı günü 17:00'de tekrar yayınlanacaktır.

Ara

MASA TENİSİ ERKELER İL ŞAMPİYONU OLDUK. TAKIM OLARAK KIZLARDA İSE İL 4.LÜĞÜ DERECESİ ELDE ETTİK.

HASAN ALPEREN KURT

KAAN GEDİK

EREN TEZCAN

AYKUT ÇOLAK

SILA ÖZGÜR

AYŞENAZ SÖNMEZ

BETÜL  MUTLU

Ara

Milli Eğitim Bakanlığı Maarif Müfettişi Sayın Fehimdar ÇİFTÇİ, okulumuzu ziyaret ettiler.

Kars Dede Korkut İlköğretmen Lisesi mezunu olan ve öğretmen lisesi kültürünü yakınen bilen Sayın Fehimdar ÇİFTÇİ'nin okulumuzu ve müzemizi ziyaretlerinden memnun olduk.

Kas

Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen "Öğretmenim" konulu şiir yarışmasında öğrencimiz Melih AKER "Ülkemin Aziz Serveti" başlıklı şiiri ile ilçe birincisi ve aynı konuyla düzenlenen kompozisyon yarışmasında öğrencimiz Nursena ÇAKIR "Öğretmenliğin Sırrı" başlıklı kompozisyonuyla ilçe ikincisi olarak yine yüzümüzü güldürdüler.  Öğrencilerimiz ödüllerini düzenlenen ilçe programında aldılar.

Öğrencilerimizi gönülden tebrik eder; kendilerini yarışmaya hazırlayan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Pınar YAVUZ'a teşekkür ederiz.

 

Kas

Öğretmenler Gününe özel olarak öğrencilerimizin hazırladığı ve Öğretmen Lisesi geleneklerimize uygun bir programla kutlama yapıldı. Öğle arasında öğretmenlerimiz, Okul Aile Birliği temsilcilerimiz ve Kepirtepeliler Eğitim Vakfı yöneticilerimiz ile emekli öğretmenlirimizin katılımı ile öğle yemeği yenildi. Ardından öğretmenler odasında pasta kesilerek öğretmenlere hediyeleri takdim edildi. Ardından öğrencilerimizin hazırladığı program izlendi. Öğrencilerimizin öğretmenleri için yazdığı şarkı herkesi duygulandırdı. Öğrencilerimiz hazırladığı progframla bir kez daha 'öğretmenler günü en güzel Kepirtepe'de kutlanır' geleneğini devam ettirdiler.

Kas

Kepirtepe Anadolu Lisesi öğrencileri uzun süredir yaptıkları müzikal çalışmaları Müzik Öğretmeni Burcu Şimşek Dağ danışmanlığında "Sonbahar Konseri" kapsamında sergilediler. Konser büyük beğeni topladı.

Konserde birçok klasik esere yer verildi. İldeniz Konak "Tuna Dalgaları" ve  "Yugoslav Ezgi", Arda Uğurlu ve Fehime Özgü Bilgen "La Vie en Rose" , Fehime Özgü Bilgen Bach "Keman Konçertosu", Gülsün Hırçın "Türk Marşı" ve " Für Elise" eserlerini seslendirdi.  Ardından  Kepirtepe Anadolu Lisesi Korosu "Uzun İnce Bir Yoldayım", "Gesi Bağları" ve "Gönül" şarkılarını seslendirdiler. Son olarak dinleyicilerle birlikte coşkulu bir şekilde Kepirtepe Marşı söylenerek konser son buldu.

Kas

Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle öğretmenlerimizin katkısıyla lokma (pişi) dağıttık. Bugün kahvaltı menüsü böyle oldu.

Kas

Kepirtepe Anadolu Lisesi olarak, TRT Müzik kanalında konuk olduk. Öğrencilerinin seslendirdiği müzikler, yaklaşık 1 ay sonra TRT Müzik kanalında yayınlanacak. Tam tarihini ve tekrarını sizlerle tekrar paylaşacağız. Okulumuz ve öğrencilerimiz açısından önemli bir tecrübe olduğunu düşünüyoruz.

Kas

VEFATININ 81. YIL DÖNÜMÜNDE CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü SAYGI VE MİNNETLE ANDIK.

O,bir çocuktur kimi zaman,yüzümüzde güller açar sallanırken salıncakta,

Kimi zaman kaşları çatık,düşman kovalamaktadır dağda, bayırda ....

Bir bakarsın kara tahta başında öğretmen, yeni alfabeyi öğreten,

Bir bakarsın öğretmeni can kulağıyla dinleyen bir öğrenci sıralarda ....

Kimi zaman da bir zeybek...

O, Mustafa Kemal ... O, milletin Atası...

O, ATATÜRK ...