T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KIRKLARELİ / LÜLEBURGAZ - Kepirtepe Anadolu Lisesi

Haberler

Ekm

KEPİRTEPE’DE DEMOKRASİ ŞÖLENİ

            Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi, öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amacıyla öğrenci temsilcisi seçimi coşkulu bir seçim sürecin ardından gerçekleşti. Seçim heyecanı, demokrasi şöleni öğrencileri sandık başına götürdü.

            Okulumuzda 24.10.2018 Çarşamba günü seçim sandık kurulu başkanı Ayşe BEŞİKTAŞ başkanlığında yapılan öğrenci temsilcisi seçiminde 11/D sınıfından Anıl BİÇER, 12/B sınıfından Berkay KAYA ve 12/D sınıfından Cemre ÇAMLICA başkan adayı oldu. 528 öğrenci oy kullandığı seçimde 5 geçersiz oy, 2 boş oy kullanıldı. Geçerli kabul edilen oyları dağılımı şu şekilde gerçekleşti: Anıl BİÇER 150 oy, Cemre ÇAMLICA 184 oy, Berkay KAYA 194 oy. Seçim sonucuna göre Berkay KAYA 2018 – 2019 Eğitim – Öğretim yılı Kepirtepe Anadolu Lisesi öğrenci temsilcisi oldu.  

            Kazanan ve kaybeden adaylar birbirlerini tebrik etti. Seçim sonuçları okul seçim kurulu başkanı Seda KOZAKLI tarafından onaylanarak duyuruldu.

Ekm

            İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ CAHİT AKIN’I ZİYARET ETTİK

 

         1980-1985 yıllarında Kepirtepe Öğretmen Lisesinde Atölye Şefliği ve Müdür Yardımcılığı görevlerinde de bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cahit AKIN’ı makamında ziyaret ettik.

           

            04.10.2018 tarihinde okulumuzu ziyaret ederek bizleri onurlandıran İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cahit AKIN’a iadeyi ziyaret yaparak yeni görevinin hayırlı olması dileklerimizi ilettik. Ziyarete Kepirtepe Okul Müdürümüz Sayın Halil İbrahim TOKLU, Kepirtepeliler Eğitim Vakfı Başkanı Sayın Selahaddin GÜL, Kepirtepe Okul Müdür Yardımcılarımızdan Mustafa ULUDAĞ, Kepirtepeliler Eğitim Vakfı Saymanı İsmail ARKIN, okulumuz Beden Eğitimi Öğretmenlerinden Ahmet Kamil HAYTA katıldı.

           

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cahit AKIN’a Kepirtepe 1938 baskılı kupa, Kepirtepe adlı kitap, okulumuzun “Geçmişte kökümüz, gelecekte imzamız var.” yazılı kaşkol, Kepirtepe Anadolu Öğretmen Lisesi ana binasını gösteren yağlı boya tablo hediye edildi.

Ekm

            ATATÜRK’ÜN VATAN VE MİLLET SEVGİSİ KONULU PANEL

         

                 Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Atatürkçü düşüncenin geliştirilmesiyle ilgili 2018 – 2019 Eğitim  - Öğretim yılında düzenlenen etkinlikler kapsamında okulumuz Kepirtepe Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı “Atatürk’ün Vatan ve Millet Sevgisi” konulu panelimiz 17/10/2018 tarihinde saat 10:00’da Halk Eğitim Merkezinde yapıldı.

 

           İlçemiz tüm lise ve ortaokullarından öğrenci ve öğretmenlerin katıldığı ve beğeni ile izlenen panelde; okulumuz 11/A sınıfı öğrencisi, Sena BİLDİK  “Atatürk’ün Vatan Sevgisi”, 10/B sınıfı öğrencisi Ata Alp ŞİMŞEK “Atatürk’ün Millet Sevgisi” ve 11/B sınıfı öğrencisi Dilay ADIGÜZEL ise “Anılarda Atatürk’ün Vatan ve Millet Sevgisi” başlıklı sunularını yaptılar. Sunuculuğunu 12/C sınıfı öğrencimiz Egemen ERCAN’nın yaptığı programa 10/A sınıfı öğrencimiz Barış ÖZDEMİR ise teknik destek sağladı.

            Programda “Güneşin Adı Atatürk” konulu video gösterimi de seyircilerden büyük alkış aldı.

Ekm

Okulumuz Müdür Yardımcısı Cem AKTAN ve 12. sınıf öğrencisi Ahmet KAYA 8-9 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul Pendik’te düzenlenen Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası seçmelerinde kendi kilolarında birinci olarak Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmeye hak kazandılar. Türkiye’nin ilk kez ev sahipliği yapacağı şampiyonanın müsabakaları 13- 18 Ekim 2018 tarihinde Antalya Kremlin Palace Otel’de yapılacak.

 Okulumuz  bilek güreşi şampiyonalarında adını ilk kez Ecem TİREN’in Avrupa üçüncülüğü ve Dünya dördüncülüğü ile duyurmuştu. Bu yılki şampiyonada yarışacak olan Ahmet KAYA da geçen yıl mayıs ayında Eskişehir’de yapılan Türkiye şampiyonasında 55 kg kategorisinde sağ kolda Türkiye birincisi olmuştu. Sportif başarıların gelenek haline geldiği okulumuzda  bu başarıları daha da kalıcı kılmak adına bilek güreşi branşında Beden Eğitimi dersi öğretmenlerimiz  Ahmet Kamil HAYTA ve Haşim GÜNDÜZ de büyük emekleri ile okulumuzun  bilek güreşi alanında spor kulübünü kurma çalışmasını sürdürüyorlar. Okul Müdürümüz sayın Halil İbrahim TOKLU da hem bu branşta kurulacak kulüp ile başarıların daha da kalıcı olacağına inandığını hem de önceki yıllardaki başarıları devam ettirdikleri için okul müdür yardımcımız Cem AKTAN ve öğrencimiz Ahmet KAYA ile gurur duyduğunu dile getirdi.  

Cem AKTAN “İlk defa bir öğretmen ve öğrenci olarak uluslararası böyle bir büyük turnuvaya katılma hakkı kazanmış olmanın heyecanı içindeyiz. Lüleburgaz’ı ve Türkiye’yi temsil ederek al bayrağımızı göklerde dalgalandırmak için mücadele edeceğiz. Çalışmalarımızı Kepirtepe Anadolu Lisesi spor salonunda yapmaktayız. Haftada iki gün ağırlık antrenmanı, bir gün de masa antrenmanı yaparak hazırlanmaktayız. Amacımız bu sporu Trakya’da yaygınlaştırmak ve yeni sporcular yetiştirmektir.” dedi.

 

Ekm

9. SINIF VELİLERİMİZ İLE TANIŞMA TOPLANTISI YAPTIK

                8 Ekim Pazartesi günü 2018-2019 Eğitim- Öğretim yılı başında okulumuza kayıt yaptıran öğrencilerimizin velileri ile tanışma toplantısı yaptık. Toplantı okulumuz yemekhanesinde saat 16:00’da okul müdürümüz Sayın Halil İbrahim TOKLU’nun velilerimize hitaben yaptığı açılış konuşması ile başladı. Okul müdürümüz konuşmasında velilerimize okulun genel tanıtımı, ortaöğretim yönetmeliğinin devam-devamsızlık, sınıf geçme, ödül ve disiplin yönetmeliği ile ilgili maddeleri,okul kuralları, okulda yapılan eğitim öğretim faaliyetleri,sosyal ve sportif etkinlikler ile ilgili bilgiler verdi. Okul müdürümüzün konuşması sonrasında velilerimiz öğrencilerinin öğrenim gördüğü sınıflarda sınıf rehber öğretmenleri ile  geride kalan sürenin değerlendirmesini yaptılar. Toplantı genel itibarı ile olumlu geçti.

Ekm

1980-1985 yıllarında Kepirtepe Öğretmen Lisesinde Atölye Şefliği ve Müdür Yardımcılığı görevlerinde de bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cahit AKIN ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nedim ÇETİN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Halil YÜCEL okulumuzu ziyaret ettiler. Yenilenen okul yemekhanemizde öğle yemeği yediler. Ardından okul kampüsümüzü ve binalarımızı birlikte gezdiler.

            İl Milli Eğitim Müdürümüzün nazik ziyaretleri bizi mutlu etti. Daha sonra geniş bir zaman diliminde de öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi ziyaret edeceklerini ifade ettiler.

           

Ekm

Bu yıl liseye geçiş sınavına girecek olan Cevizköy Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri Cevizköy Ortaokulu okul müdür vekili Şaban KÜREŞ ve Türkçe öğretmeni Kubilay DAĞAŞAN ile “Öğrencilerin motivasyonlarını arttırmak amacıyla Lüleburgaz ilçesinde yetenek sınavı ile öğrenci alan okullarla nitelikli okulların ziyareti etkinliği” kapsamında okulumuzu da ziyaret ettiler.

Öğrenciler sırasıyla okul yemekhanemizi, konferans salonumuzu, biyoloji ve kimya laboratuvarımızı gezdiler. Ardından kütüphanemizi ve okul müzemizi gezen öğrenciler okulumuzun sahip olduğu imkânlardan ve köklü tarihinden çok etkilendiklerini dile getirdiler.

Eyl

KEPİRTEPE’NİN YENİLENEN YÜZÜ

            Kepirtepe Anadolu Lisesi, 2017 – 2018 eğitim – öğretim yılından itibaren çevre düzenlemesi ve alt yapı ile ilgili birçok düzenleme yaptı. Öncelikle spor salonun çatısı, okulun kazan dairesi, su ve kanalizasyon sistemi yenilendi ve bina çevresine tretuvar döşendi. 2018 – 2019 eğitim – öğretim yılında ise alt yapı çalışmaları, bahçe düzenlemesi ve okul kampüsü içinde yer alan yolun yenilenmesi çalışması yapıldı.

            Lüleburgaz ve Evrensekiz Belediyesinin katkılarıyla okul kampüsü içinde yer alan ve özellikle yağmurlu havalarda zamanla bozulan yola, sıkıştırma taş döşenerek yol yenileme ve genişletme çalışması yapıldı.

            Okulun tören alanı ve okul pansiyonunun önüne beton dökülerek okul bahçesi yenilendi. Okul pansiyonunun önüne öğrencilerin yararlanması için basketbol ve voleybol sahaları oluşturuldu. Ayrıca okul bahçesinde ayrılan alanlarda da yeşillendirme ve düzenleme çalışmaları devam ediyor.

            Okul giriş kapısı yanındaki nöbetçi öğrenci bankosu yenilendi.

            Öğretmenler odası, yeni yapılan ünite ve yenilenen bilgisayar masasıyla hem görsel hem de işlevsel olarak daha düzenli ve güzel bir hale getirildi.

Eyl

YEMEKHANEYE RENK GELDİ

 

            Kepirtepe Anadolu Lisesinde yenileme çalışmaları devam ediyor. Yüzlerce öğrencinin faydalandığı okul yemekhanesinin duvarları boyandı, pencerelerine store perdeler takıldı. Resim öğretmenleri İbrahim Halil KARAKOL ve Müfit SELÇUK tarafından yapılan tablolar asılarak yemekhaneye renk katıldı. Öğrenci, öğretmen ve çalışanlarımıza daha nezih bir ortamda yemek yeme imkânı sağlandı.

Eyl

KEPİRTEPE’DE İLK DERS

 

Kepirtepe Anadolu Lisesi 2018 – 2019 Eğitim – Öğretim yılına büyük bir coşkuyla başladı.

Açılış töreni, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Türk büyükleri, aziz şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizin aziz hatıraları için (1) dakikalık saygı duruşu; ardından söylenen İstiklal Marşı’yla başladı.

 

Törenin ilk konuşmasını, 2017 – 2018 Eğitim – Öğretim yılı mezunlarından, Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazanan Çağla DEMİRBİLEK yaptı. Konuşmasında “Hayatınızda bazı kilit dönemler vardır ki sizi yetiştirir, büyütür ve olgunlaştırır. Sizi her açıdan siz yapar. Kepir Ana’nın toprağına can suyuna ihtiyacı olan bir tohum gibi düşer, yıllar geçtikçe o tohumdan bir fidana evrilir, yurdumuzun dört bir yanına kök salar, bu koca çınarı dallandırıp budaklandırırsınız. Koca çınar deriz Kepir’e çünkü tam seksen yıldır kendine has ‘Kepir Ruhu’yla yaşayan bir efsanedir.” cümlelerine yer verdi.

 

Okul Müdürü Halil İbrahim TOKLU, yeni yılın tüm öğrenci ve öğretmenlere hayırlı olmasını diledi, başarılarla dolu bir yıl daha geçirmek istediğimizi belirtti.

 

Okulumuz 1983 mezunlarından, okulumuzda öğretmen ve idareci olarak da görev yapmış olan Sayın Mehmet DEMİRCAN konuşmasında Kepirtepe’nin öneminden bahsetti. Konuşmasının sonunda öğrencilere “Hayallerinizden, sevmekten, gülümsemekten ve çalışmaktan asla vazgeçmeyin.” diyerek öğrencilerden büyük alkış aldı.

 

Geleneksel olarak verilen ‘ilk ders’i ise okulumuz 1949 mezunlarından, “Trakya’da Örnek Kıdemli Vatandaş” unvanını da taşıyan Sayın Feyzullah AKTAN yaptı. Feyzullah AKTAN verdiği ilk derste Trakya’nın aydınlanma ışığı olan Kepir Ana’nın bağrında yetişmiş pek çok değerli isimden bahsetti. Burada bulunan gençlerin de gelecekte bu önemli isimlerden biri olabileceğini vurguladı. Kepirtepe’nin sadece bir okul değil burada bulunan öğrencilerin kişiliğinin oluşmasında da büyük bir etkiye sahip olduğunu “Kepirtepe Köy Enstitüsü’nün eseriyim.” cümlesi ile belirtti. 

 

Konuşmaların ardından Mehmet DEMİRCAN ve Feyzullah AKTAN’a okul müdürü Halil İbrahim TOKLU tarafından teşekkür plaketleri, okulumuzun kaşkolü ve 1938 amblemli bardağı verildi. Törenin ardından öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte toplu fotoğraf çekildi ve yemek yendi.

 

 

Eyl

3 Gün boyunca okulumuzda gerçekleşen 9. sınıf uyum programında öğrenciler okulu,öğretmenlerini ve arkadaşlarını tanıma fırsatı buldular. Öğrencilerimizle, yeni okula başlamanın heyacanını birlikte paylaştık.

Eyl

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME LİSTEMİZİ GURURLA PAYLAŞIYORUZ

Haz

OKUL KOROMUZ  OKULUMUZUN MÜZİK ÖĞRETMENİ BURCU ŞİMŞEK DAĞ YÖNETİMİNDE MUHTEŞEM BİR YILSONU KONSERİ İLE DİNLEYENLERİ BÜYÜLEDİ. BU MUHTEŞEM KONSER İÇİN OKULUMUZ MÜZİK ÖĞRETMENİ BURCU ŞİMŞEK DAĞ, FEHMİ MUTLU ORTAOKULU MÜZİK ÖĞRETMENİ LEVENT DAĞ VE OKULUMUZ MATEMATİK ÖĞRETMENİ EYÜP BULUT ´A SAHNE VE DEKOR DÜZENLEMELERİ İÇİN OKULUMUZ GÖRSEL SANATLAR ÖĞRETMENİ İBRAHİM HALİL KARAKOL´A EDEBİYAT ÖĞRETMENİMİZ PINAR YAVUZ´A, SUNUCU ÖĞRENCİMİZ BEYZA ATLI´YA VE AŞAĞIDA İSİMLERİ YAZILI ÖĞRENCİLERİMİZE VE EMEĞİ GEÇEN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ.

    2017-2018 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI

 KEPİRTEPE ANADOLU LİSESİ ÇOKSESLİ KOROSU,

KORİST LİSTESİ

1.      E. Ezgi BAYLAM

2.      Selcan ÖZÇELİK

3.      Sena BULCA

4.      Selen AKSOY

5.      Beyza Nur ÖZÇELİK

6.      Tuğçe ÖZEL

7.      Çağla HIZLI

8.      Eda AVCI

9.      Muratcan NUH

10.  Esra TAYFUN

11.  Zeynep Nur KÜÇÜK

12.  İlayda KUŞKU

13.  Tolga ÇIRAK

14.  Sena BİLDİK

15.  Cemal ERYILDIZ

16.  Gülenay DOĞRU

17.  Arda UĞURLU

18.  Ayça ŞİMŞEK

19.  Göksu AKSU

20.  Kerem ÇOKKAÇAN

21.  Ali TUĞBERK YATMAZ

22.  Büke Burkay GÜNER

23.  Hüseyin Cem DADÜK

Haz

BÜLTENİMİZ KEPİRCE NİN 5. SAYISI 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ 2. DÖNEMİNİ  KAPSAYACAK ŞEKİLDE ÇIKTI.

Haz

OKUNMAMIŞ HER KİTAP YENİDİR ADLI KİTAP TOPLAMA KAMPANYAMIZ SONA ERDİ. KAMPANYAMIZA ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİMİZ YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ. GÖSTERİLEN BU YOĞUN İLGİ BİZE KEPİRTEPE ÖĞRENCİLERİNİN İSTEDİKLERİ ZAMAN TEK VÜCUT OLARAK HARAKET EDEREK İSTEDİĞİ HER ŞEYİ BAŞARABİLECEĞİNİ GÖSTERDİ. Z KÜTÜPHENELERİNE SAHİP ÇIKACAKLARININ EN ÖNEMLİ GÖSTERGESİ OLDU BİZİM İÇİN. TOPLAM 1206 GÜNCEL KİTABIN TOPLANDIĞI KAMPANYAMIZA, 295 KİTAP BAĞIŞLAYARAK  EN ÇOK KİTAP BAĞIŞLAYAN SINIF OLAN 10/B SINIFI ÖĞRENCİLERİNİ VE SINIF REHBER ÖĞRETMENİ ÖZLEM ERALP KAYA´YI TEBRİK EDERİZ, ÖDÜL OLARAK KAZANDIKLARI FİLMDE İYİ SEYİRLER DİLERİZ. KAMPANYAMIZA İLGİSİNİ EKSİK ETMEYEN TÜM ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİMİZE DE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ. KAMPANYA KAPSAMINDA SINIF BAZINDA TOPLANAN KİTAP SAYILARI :

9/A 28 

9/B 91

9/C 225

9/D 42

10/A 187

10/B 295

10/C 31

10/D 58

11/A 161

11/B 47

12/B 41