T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KIRKLARELİ / LÜLEBURGAZ - Kepirtepe Anadolu Lisesi

Haberler

May

Nis

Nis

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız ülkemize kutlu olsun.

Lüleburgaz 23 Nisan Çadırımızdan görüntüler

Nis

KEPİRTEPEDEN BİR TÜRKİYE  ŞAMPİYONU DAHA GELDİ

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası Karabük´te 13-14 Nisan 2019´da yapıldı. B Takımı olarak ; Eren Özturan 55 Kg, Tuğsan Tenekeci 65 Kg , Kerem Çokkaçan 75 Kg , Ahmet Metehan Erken +75 Kg , Ezgi Ceyda Güzey 65 Kg da sporcularımızla katıldık. Müsabakalar sonucunda 10.sınıf öğrencimiz Ezgi Ceyda Güzey 65 Kg da Sol ve Sağ kolda Türkiye 1.si olarak bizi gururlandırmıştır. Kepirtepe’de bu sene içinde üçüncü şampiyonluğu elde ettik. Diğer sporcularımız da finale çok yaklaşmışken, yarı finalde elendiler. Takımın çalıştırıcısı Cem AKTAN; Sporcularımız bilek güreşine yeni başlamasına rağmen çok iyi mücadele ettiler. İnşallah seneye onları da kürsüde göreceğiz. 20-21 Nisan 2019 tarihinde Eskişehir’de yapılacak olan Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasına A takımından 12. Sınıf öğrencimiz Ahmet Kaya yarışacak. Ahmet Kaya 1-2 Mayıs 2018 Tarihinde Yine Eskişehir’de yapılan Türkiye Bilek Güreşi şampiyonasında Sağ kolda 1. Olmuştu. Bu sene de Ahmet KAYA’dan şampiyonluk bekliyoruz.  Sporcularımızı yaptıkları zorlu mücadeleden dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim dedi.

Nis

Türk Polis Teşkilatının 174.  kuruluş yıl dönümü faaliyetleri çerçevesinde İlçe Emniyet Müdürlüğünce ilçe çapında düzenlenen liseler arası “Polis” konulu şiir yazma yarışmasında 11-D sınıfı öğrencimiz Melih AKER "Emniyet Size Emanet" şiiriyle ilçe ikincisi, 12-D sınıfı öğrencimiz Alper NAR "Korkusuz Türk Polisi" şiiriyle ilçe üçüncüsü olmuştur. Öğrencilerimiz ödüllerini 10 Nisan Polis Günü’nde düzenlenen ilçe töreninde almışlardır. 

Öğrencilerimizi ve onları yarışmaya hazırlayan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerimiz Fatma YAZGAN ve Pınar YAVUZ’u kutlar; başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

 

Nis

2018/2019 Öğretim yılı 2. Döneminde farklı alanlarda derece alan, başarı elde eden öğrencilerimizin başarı sertifikaları ve ödülleri 11 Nisan 2019 tarihinde düzenlenen ödül töreni ile takdim edildi. Öğrencilerimizi kutlar, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz

Nis

Okulumuz Sosyal Yardımlaşma Kulübü öğrencileri çevre bilinci oluşturmak amacıyla Lüleburgaz Belediyesi ile koordineli olarak okulda plastik şişelerin toplanması ve geri dönüşüme kazandırılmasını amaçlayan bir proje gerçekleştirdiler. Bugüne kadar toplanan plastik şişeler öğrencilerimiz tarafından Lüleburgaz Belediyesi yetkilerine teslim edilerek çevre dostu bez torba alındı ve öğretmen ve öğrenciere dağıtımı sağlandı. Ayrıca konferans salonumuzda da Lüleburgaz Belediyesi yetkililerince Çevre Bilinci konulu bir konferans gerçekleştirildi. Toplum hizmeti çalışması kapsamında yapılan bu güzel çalışma için öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Bizden desteklerini esirgemeyen Lüleburgaz Belediyesi yetkililerine ayrıca teşekkür ederiz.

Nis

8/9 Nisan 2019 tarihlerinde Kırklareli Bilim Sanat Merkezinde "Bir Fikrim Var" projesine ait okulumuz öğrencilerinin hazırladığı 9 ayrı projenin sunumunu başarıyla gerçekleştirdik. "Çocuğun Söüzyle Dünya", "Tarifim Elimde", "Otomobiller İçin Alkolmetre", "Duvarda Tarım", "Hybcom". "Sorumatik", "Isıtmalı Bank", "TGS" isimli proje ekiplerimiz ve danışman öğretmenleri okulumuz Müdür Yardımcısı Derya Ramazan Ocak başkanlığında proje sunumlarını başarıyla gerşekleştirdiler. Öğrencilerimizi tebrik ederiz, emeği geçen öğretmenlerimize de teşekkür ederiz.

Nis

Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu ´´Etik´´ konulu panelde okulumuz öğrencisi Selenay Kaymaz ´´Mesleki Etik´´ adlı sunumuyla okulumuzu en güzel şekilde temsil etti. Öğrencimize ve kendisini çalıştıran Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Mustafa Gülşen´e teşekkür ederiz.

Mrt

Öğrencimiz Karya Eylül AVŞAR, 52 kiloda Karate Kumite dalında Türkiye 1´si olmuştur. Nevşehir´de yapılan Türkiye Şampiyonasından bir genç Kepirlinin de daha Türkiye Şampiyonu olmasının gururunu yaşıyoruz. Kendisini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Mrt

İLÇE SAĞLIK KURUMUNDAN UZMANLAR OKULUMUZDA GÜNDÜZLÜ VE YATILI ÖĞRENCİLERİMİZE FİZİKSEL AKTİVİTE VE SAĞLIKLI BESLENMENİN ÖNEMİNİ ANLATTI. ÖĞRENCİLERİMİZ SEMİNERİ İLGİ İLE İZLEDİ. ÖĞRENDİKLERİNİ UYGULAMALARI VE SAĞLIKLI KALMALARI DİLEĞİYLE İLÇE SAĞLIK KURUMU YETKİLİLERİNE TEŞEKKÜR EDERİZ.

Mrt

Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ovacık Prof. Dr. Necdet Tekin Ortaokulu ve okulumuz Kepirtepe Anadolu Lisesi olarak düzenlediğimiz projenin sonunda muhteşem final yaşandı. Bir fotoğraf sergisi ve çok sesli koromuz görülmeye ve izlenmeye değerdi. Profesyonelleri aratmayan bir performans sergiledi çocuklarımız. Emeği geçen tüm yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz.

Mrt

Kariyer Günlerinin 3. oturumunda bu hafta Kepirtepe mezunlarımızdan 2013 mezunu Doğuşcan ÖZGEN, ve 2012 mezunu Onur KURCAK avukat olarak söyleşimize katıldılar. Okulumuz Z Kütüphanesinde gerçekleştirilen etkinlikte hukuk, adalet meslek grupları hakkında bir söyleşi yapıldı. Eşit Ağırlık öğrencilerimizle yapılan etkinliğin son derece faydalı olduğunu düşünüyoruz. Mezunlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Mrt

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 104. Yıl Dönümü vesilesiyle bu topraklar için canı feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz.

Mrt

GENÇ YAZARIMIZ NUR SENA ÇAKIR´IN DERECESİ

18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA HAFTASI KAPSAMINDA LÜLEBURGAZ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU LİSELER ARASI KOMPOZİSYON YARIŞMASINDA ÖĞRENCİMİZ NURSENA ÇAKIR "MÜEBBET SEVDAM ÇANAKKALE" BAŞLIKLI KOMPOZİSYONUYLA BİRİNCİ OLMUŞTUR. ÖDÜLÜNÜ LÜLEBURGAZ KAYMAKAMI SAYIN MUSTAFA KAYA´DAN ALMIŞTIR. ÖĞRENCİMİZİ VE KENDİSİNİ ÇALIŞTIRAN TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİMİZ PINAR YAVUZ´U TEBRİK EDER; BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.